Mauritius - Informacje Ogólne

Dlaczego warto wybrać się na wyjazd egzotyczny na Mauritius?

Mauritius to wyspa stanowiąca wspaniały cel egzotycznej wycieczki z wypoczynkiem w luksusowych  hotelach o doskonałym serwisie. Wybralismy  hotele 4* i *5  które naszym zdaniem spełnią Państwa oczekiwania i upodobania. Proponujemy dołączyć do  wypoczynku przy plaży wycieczki fakultatywne, rejsy katamaranem, grę w golfa, nurkowanie czy połowy pełnomorskie. Wszystkich szczegółowych informacji o wczasach na Mauritiusie udzielą Państwu  nasi konsultanci  tel. +4822 633-77-79
 

INFORMACJE O KRAJU

Republika Mauritiusa składa się z dwóch wysp : Wyspy Mauritius i Wyspy Rodrigues. Są to  wyspy archipelagu Maskarenów, położone na  wschód od wybrzeży Afryki. To dawny wulkan, który przez miliony lat „osiadał” na dnie Oceanu Indyjskiego, utworzył kilkadziesiąt malowniczych wysepek, z czasem opasanych łańcuchem raf koralowych. Sama wyspa Mauritius jest niczym klejnot oceanu, mieniący się wieloma obliczami…
Dawny tropikalny interior przekształcony został przez kolejne pokolenia osadników, najpierw Portugalczyków i Holendrów, następnie Francuzów, wreszcie Brytyjczyków, w uprawne pola trzciny cukrowej, charakterystyczne dla tutejszego krajobrazu. Urozmaica go niezwykła feeria barw i zapachów egzotycznych gatunków roślin: drzew smoczych, papai, liczi, mango, wanilii i goździków. Są i cuda natury – fragmenty lasu tropikalnego, wodospady Rochester, jeziora, barwne wzgórza wulkaniczne Chamarel.  Bezkresny Ocean Indyjski z ciepłymi lagunami zatok i rozczochrane morską bryzą pióropusze palm uzupełniają doskonałości widoków na wyspie.
Na magię Mauritiusa wpływa szczególnie miejscowa społeczność – pełna kontrastów mieszanka etniczna. Hindusi, Kreole, Chińczycy czy Arabowie żyjący obok siebie w pełnej harmonii, kultywują odrębne zwyczaje i tradycje, ciesząc się urokami życia na wyspie. Ich serdeczna gościnność sprawia, iż turyści czują się tu wyjątkowo i chętnie powracają.

Egzotyka, luksus i elegancja

Mauritius słynie także z bardzo cenionych szlifierni diamentów i dobrze rozwiniętego przemysłu tekstylnego,  a całości dopełniają jedne z najlepiej zagospodarowanych hoteli na świecie: oryginalne w wystroju, słynące z profesjonalnej obsługi i wysokiego komfortu wypoczynku, oferujące bogaty program rozrywek sportowych oraz pełną nowinek kuchnię fusion. W nich właśnie można znaleźć wszystko, co łączy dyskretną elegancję Azji, egzotykę gorącej Afryki i luksus Europy.
 
Mauritius łódka