Rodrigues - Informacje ogólne

Rodriques to wypoczynek na plaży w ciszy i spokoju, dla osób ceniących autentyczność niezniszczoną naszą cywilizacją, bez luksusu i zabawy, kapiel w krystalicznej wodzie, nurkowanie wsród raf koralowych czy piesze wycieczki... Pobyt w hotelu Mourok Ebony to świetna opcja dla wingsurfingowców. Szcegółowy informacji udzielają nasi konsultanci nr.tel. +4822 633-77-79

INFORMACJE O KRAJU
Wyspa Rodrigues - jest częścią Republiki Mauritiusa - często nazywana Kopciuszkiem Archipelagu Maskarenów.

Usytuowana jest ok. 560 km na północny-wschód od Wyspy Mauritius. Ma 18 km długości i 8 km szerokości, a populacja obejmuje 37,000 mieszkańców

Podobnie jak dwie inne wyspy (Reunion i Mauritius) jest pochodzenie wulkanicznego.

Jej krajobraz składa się ze wspaniałych wąwozów i głębokich dolin,  to dom dla rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Nierówny teren na niektórych obszarach pozwala na ciekawe wędrówki. Ale dumą tego miejsca pośród innych pięknych wysp są zachwycające rafy koralowe, które ciągną się od brzegu, wypełniając wspaniałe, turkusowe laguny i tworzą ogromne akwarium, gdzie jest mnóstwo ryb.

Mieszkańcy Rodrigues są bardzo przyjaźni; ich poczucie gościnności, mające swoje korzenie w tradycji kreolskiej, jest legendarne. Mieszkaniec Rodrigues zarabia na życie wszelkimi sposobami – łowieniem ryb, farmerstwem, pracą fizyczną i rzemiosłem.

Urok wyspy jest niesamowicie autentyczny, a nazwy gór są bardzo mistyczne: Mount Venus, Charlot Mountain, Mount Lubin czy Thunder Mountain.  Ukryta na całkowitym bezludziu, wyspa ta pamięta Francuskich Hugenotów, którzy zamieszkali tu w 1691 roku, i Brytyjczyków z 1810 roku jeszcze zanim najechali na Mauritius.

Rodrigues ptaki