Nurkowanie w Meksyku

Nurkowania w Meksyku dostarczają niezapomnianych wrażeń zarówno doświadczonym jak i początkujących nurkom. Nurkowanie na Morzu Corteza, gwarantuje znakomita przygodę oraz możliwość spotkania wielkich ryb. Rekiny i manty na wyspach Socorro są niemal pewne, Jukatan oferuje najlepsze nurkowania jaskiniowe na świecie a rafy na Morzu Karaibskim mogą pochwalić się wspaniałą różnorodnością flory i fauny.  Wszystkie miejsca nurkowe mają do zaoferowania ciekawe podwodne formacje, schodzące na ogromne głębokości. Temperatura wody na morzu Corteza waha się pomiędzy 19oC w styczniu a 28oC w październiku. Na wyspie Socorro temperatura ta jest w granicach 22o i 28oC. Temperatura wody w jaskiniach Jukatan przez cały rok wynosi 24oC.

 
Półwysep Jukatan w Meksyku to jedno z najatrakcyjniejszych w świecie miejsc do nurkowania i właśnie na Jukatanie znajdują się słynne cenotes oferujące zdecydowanie najlepsze nurkowania jaskiniowe na całym świecie. Cenotes - naturalne studnie wypełnione wodą, podziemne rzeki i groty, maja krystalicznie przejrzystą wodę i oferują nurkowi nieograniczoną widoczność na nieznacznej głębokości.

 

Na Morzu Karaibskim wzdłuż wschodniego wybrzeża Jukatanu rozciąga się druga co do wielkości rafa koralowa świata, zwana Wielką Rafą Majów, stanowiąca prawdziwy raj dla nurków. Rafa w tym rejonie charakteryzuje się wyjątkowym bogactwem flory i fauny. Obfitość świata wodnego z różnorodnością gąbek i koralowców oraz jej mieszkańcami wśród których królują żółwie i ponad 500 gatunków ryb, dostarczają niezapomnianych wrażeń miłośnikom nurkowania. Do najlepszych miejsc do nurkowania na Morzu Karaibskim należą: Isla Mujeres (Wyspa Kobiet) gdzie można oglądać zatopione statki i piękne rafy oraz śpiące rekiny w grotach Grutas de los Tiburones Durmientes, Puerto Morelos z odległą od brzegu o 600 m wspaniałą rafą oraz Cozumel z 5-kilometrową rafą Palancar z oszałamiającymi formami koralowców i 'podkową' z główek koralowych, które można podziwiać przy 70-metrowej widoczności - jedno z najwspanialszych miejsc do nurkowania na świecie.

 

Morze Corteza (Zatoka Kalifornijska) oferuje, tak jak Wyspy Socorro, wspaniałe nurkowania. Mimo, że miejsca nurkowe nie mogą urzec ilością kolorów raf tropikalnych, szczycą się one różnorodnością gatunków ryb i spotkania z wielkimi rybami. Miejsca nurkowe jak na przykład El Bajo Seamount z ławicami rekinów młotów, Los Islotes z koloniami lwów morskich i manty na La Reina to atrakcje dla niejednego nurka.Nurkowanie na Morzu Corteza zaskakuje coraz to czymś nowym w każdej porze roku. Od grudnia do marca istnieje szansa spotkania Buckelwale lub orek. Od sierpnia po października można oglądać rekiny wielorybie i manty Wyspy Socorro to najlepsze nurkowania z wielkimi rybami na całym Meksyku. Ze względu na to, że nie jest osłonięty, nurkowanie możliwe jest tylko w okresie miedzy listopadem a majem. Jest tam wiele gatunków rekinów, jak na przykład wielkie ławice rekinów- młotów, jak również wielkich pacyficznych mant. Fiszbiny najłatwiej spotkać w okresie od lutego do kwietnia. Oprócz wielkich ryb występują tam również ławice makreli.

Rezerwacje nr.tel.+4822 633-77-79

 Meksyk nurkowanie w jaskiniach