Meksyk

Oferty
Najlepszą formą spędzenia urlopu w Meksyku jest wypoczynek na Jukatanie z możliwością korzystania z wycieczek fakultatywnych. Organizujemy także wyjazdy objazdowe "szytę na miarę" o dowolnym programie, terminie i długości imprezy. Wszystkie świadczenia na miejscu są prywante i dostosowywane do potrzeb naszych klientów  bazujące na przelotach rejsowych

Szczegółowych informacji udzielają
nasi konsultanci nr.tel.+4822 633-77-79

INFORMACJE O KRAJU
Meksyk to największy kraj Ameryki Środkowej położony miedzy Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim, o powierzchni prawie 2 milionów km2. Odległość między dwoma krańcowymi punktami kraju: Tijuaną na północnym zachodzie i Cancun na południowym wschodzie wynosi w linii prostej prawie 3500 km.

Podróż po Meksyku jest doświadczeniem, z którym łączy się poznawanie wielu kultur, kuchni, różnorodnego środowiska naturalnego, sztuki, rzemiosła i barwnej historii. Pełen kontrastów krajobraz Meksyku to góry o szczytach wznoszących się na wysokość ponad 5000 m, czynne wulkany, pustynie na północy, lasy tropikalne na południu i plaże ciągnące się setkami kilometrów wzdłuż obu wybrzeży.

Historię kraju tworzyły kwitnące tu przed wiekami wspaniałe kultury i imperia m.in. Olmeków, Majów i Azteków. Niezwykłe, wysoko rozwinięte cywilizacje pozostawiły po sobie bezcenne dziedzictwo: imponujące ośrodki kultowe, miasta-państwa, rzeźby, wspaniałą kulturę i tradycje pielęgnowane przez ich potomków - ponad 50 społeczności indiańskich żyjących na terenie całego Meksyku i posługujących się do dzisiaj własnym językiem. Podbój kraju przez hiszpańskich kolonizatorów w XV w. rozpoczął nową erę w dziejach Meksyku. Znalazł się on w sferze silnych wpływów kultury iberyjskiej, w której pozostaje do dziś mimo uzyskania niepodległości w 1824 roku.

Meksyk informacje ogólne