Sułtanat Omanu

10-dniowy program objazdowo - wypoczynkowy

Wycieczka organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji. Terminy, długość pobytu i standard hoteli możemy dostosowac do Państwa oczekiwań. Program można realizować już przy 2 osobach oraz go modyfikować.

Dzień 1: Warszawa - Muscat
Przelot na trasie: 
Warszawa – Muscat (z 1 przesiadką w porcie europejskim lub w Dubaju).
Tansfer do hotelu Golden Tulip **** / Muscat.
http://www.goldentulipseeb.com/en/photos
Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym (dbl standard/BB).
 
Dzień 2: Muscat - Nizwa
Śniadanie w hotelu. 
Około godz. 9:00 wyjazd z przewodnikiem na wycieczkę w kierunku zabytkowego miasteczka Nizwa, słynącego z zabytkowego fortu, będącego niegdyś strategicznym punktem obronnym kraju. Fort został wybudowany przez Imama Sułtana bin al Ya’arubi w 1668 roku i jako największy na całym półwyspie arabskim.  Obecnie miasteczko jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc turystycznych kraju. Poza fortem zobaczymy  tu  tradycyjną arabska zabudowę oraz lokalny targ. Po drodze do Nizwy przystanek w fabryce perfum, następnie przystanek przy forcie Bahla, najstarszej tego typu budowli w kraju. 
Nocleg w nowo wybudowanym, pięknie położonym hotelu w okolicy Nizwy Alila Jabal Akhdhar  (dbl mountain view room/BB). http://www.alilahotels.com/photo-gallery/alila-jabalakhdar-gallery
 
Dzień 3: Nizwa - Wahiba Sands
Śniadanie w hotelu. Następnie wyjazd ok. 8:00 rano w kierunku ruin zabytkowych domów Birkat al Mauz, położonych niegdyś pośród plantacji bananowców, nawadnianych przez tradycyjny system irygacji używany przed wiekami. Przystanek w oazie  Wadi of Maedeen, skąd wypływa górski potok , następnie przejazd do Jabel Akhdar górską drogą pośród gór sięgających prawie 3.000 m n.p.m. Lunch w lokalnej restauracji (płatny). Po drodze możliwość zrobienia pięknych zdjęć w dzikim górskim terenie poprzecinanym głębokimi i płytkimi kanionami, terasami na których rolnicy hodują swoje plony. Kontynuacja wycieczki w kierunku pustyni Wahiba Sand, po drodze mijamy miasteczko Mudaybi z lokalnymi domami oraz lokalnym soukiem (targiem) Sinaw, gdzie handluje się m.in. zwierzętami. Na zakończenie dnia dojazd do pustyni słynącej z niezwykłych czerwonych o zachodzie słońca wydm pustyni Wahiba. Ekscytujący przejazd po wydmach samochodem z napędem 4x4. Przystanek w beduińskim domu. 
 
Nocleg i kolacja w Desert Night Camp (nocleg w namiocie-tent room).
 
Dzień 4: Wahiba Sands - Wadi Bani Khalid - Sur Al.Jinz
Śniadanie na kempingu.
Ok. godz. 8:00 wyjazd do jednej z najsłynniejszych oaz Wadi Bani Khalid, położonej pośród gór, między którymi płyną górskie potoki krystalicznie czystej wody. Oaza jest bujnie porośnięta wysokimi palmami i lokalną roślinnością. Możliwość kąpieli w błękitno-zielonych oczkach wodnych (należy zabrać stroje kąpielowe). Po odpoczynku w oazie kontynuacja podróży w kierunku nadmorskiej, rybackiej  miejscowości Sur w które buduje się tradycyjne, drewniane łodzie zwane Dhow. 
Zakwaterowanie w Carapace Research Centre Camp (namiot standard) .
 
Dzień 5: Sur Al.Jinz - Muscat
Śniadanie na kempingu. Następnie, ok. godz. 8:00 wyjazd powrotny do Muskatu drogą wzdłuż wybrzeża, po części drogami szutrowymi. Przystanek na zdjęcie przy zabytkowej budowli  Bibi Miriam’s, następnie w oazie Wadi Shab. Rejs łodzią, następnie ok 45 minutowa piesza wycieczka do krystalicznych źródeł, możliwość kąpieli (należy zabrać stroje kąpielowe oraz zakryte, wygodne obuwie i zapas wody). Następnie przejazd na piaszczystą plażę Finns. Na zakończenie przystanek przy Bimah Sinkhole, naturalnym oczku wodnym położonym głęboko w ziemi pośród skał oraz w XVIII-wiecznej, zabytkowej wiosce Quriyat.
Późnym popołudniem przyjazd do hotelu Shangri La Al. Waha *****.
5 nocy w pokojach typu superior (BB-śniadania).
 
Dzień 6-9: Muscat
Wypoczynek w hotelu. 
Na zamówienie wycieczka po Muskacie. W programie: Wielki Meczet, lokalny targ Muttrah Souk, Muzeum Al Zubair z zabytkami archeologicznymi,  prezentacją strojów narodowych oraz biżuterii, Pałac Sułtna Omanu otoczony przez dwa XVI-wieczne forty Mirani i Jalali. Wycieczka płatna dodatkowo. 
 
Dzień 10: Muscat - Warszawa
Check-out do godz. 11:00, na zamówienie dodatkowo płatne późne wykwaterowanie do potwierdzenia. 
Transfer na lotnisko, ok. 3h przed planowanym wylotem.
Przelot na trasie Muscat – Warszawa z przesiadką w porcie europejskim lub w Dubaju. 
 
Dostępność hoteli i kempingów do potwierdzenia. 
Piątki i soboty są w Omanie dniami świątecznymi, niektóre muzea, atrakcje są w tym dniu nieczynne. 
 
Orientacyjne CENY: 
Przy 2 uczestnikach: 2.975 USD od osoby,
Przy 6 uczestnikach: 2.550 USD od osoby,
Przy 10 uczestnikach: 2.460 USD od osoby,

Do ceny programu należy dodać koszt przelotów: od. ok. 2.600 PLN od osoby.
(dokładna cena przelotu zostanie podana po uzgodnieniu terminu wyjazdu).