Peru - Informacje ogólne

W Peru proponujemy wyjazdy objazdowe szytę na miarę. Długość, termin, trasa i  ilość osó jest dowolna. Na miejscu oferujemy prywatne świadczenia w kilku językach. Szcegółowych informacji udzielają nasi konsultanci nr.tel.+4822 633-77-79
Przykładowy program z wyceną dla 2 osób znajdą Państwo tutaj.

INFORMACJE O KRAJU
Peru graniczące od północy z Ekwadorem i Kolumbią, od wschodu z Brazylią i Boliwią, od południa z Chile, a od zachodu obmywane falami Oceanu Spokojnego, jest trzecim co do wielkości państwem Ameryki Południowej. Sami Peruwiańczycy dzielą swoją ojczyznę na 3 krainy: pustynne tereny wybrzeża – costa , góry - sierra i puszczę - selva.
Wzdłuż wybrzeża ciągnie się wąski pas nizinny o klimacie suchym, miejscami o charakterze pustynnym i półpustynnym, o rocznych opadach zaledwie 20-50 mm. Temperatury średnie: 15-17°C zimą i 19-21°C latem. Na wybrzeżu spotyka się charakterystyczną mgłę zwaną garua, której występowanie jest związane z Prądem Peruwiańskim.
To jedyny na kontynencie południowoamerykańskim kraj, który może się pochwalić taką rozmaitością. Chociaż nizinę nadmorską przecina kilkadziesiąt rzek, tylko 10 z nich wpada do morza. Pozostałe są rzekami okresowymi lub giną w piaskach pustyni. Działalność rolnicza i gospodarcza w tym regionie koncentruje się wzdłuż rzek. Niezwykłe położenie geograficzne powoduje, ze Peru zachwyca bogactwem dziedzictwa etnicznego, kuchni, muzyki i folkloru.
Kiedy Peruwiańczyk opowiada o swoim kraju, to wszystko w nim jest „naj”. Titicaca to najwyżej na świecie położone jezioro żeglowne ( 3.856 m n.p.m. ), szczyt Huascaran jest najwyższy w Andach peruwiańskich, a czwarty co do wysokości w Ameryce Południowej ( 6. 756 m n.p.m.), Amazonka tworzy największe na świecie dorzecze , amazońskie lasy pokrywają aż 60% powierzchni kraju, a najgłębsze na świecie kaniony (Colca i Cotahuasi) znajdują się nieopodal Arequipy.
Pośród tych cudów natury na powierzchni 1 285 160 km² żyje 28 mln Peruwiańczyków, z czego 7,5 mln mieszka w Limie i okolicach. Około 45% ludności stanowią Indianie mówiący językiem  quechua ( czyt. keczua ) - z wyjątkiem garstki posługującej się językiem ajmara. Około 37% to Metysi, 15%  biali, a 3% to Murzyni, albo potomkowie imigrantów z Japonii i Chin. Oficjalnymi językami są hiszpański i quechua. Ponad 90% ludności to katolicy, chociaż ich praktyki często noszą ślady przedchrześcijańskich wierzeń.
Peru informacje ogólne, Machu Picchu