Esencja Peru - 14 dni

LIMA - AREQUIPA - KANION COLCA - J.TITICACA - CUSCO - ŚWIĘTA DOLINA - MACHU PICCHU - PARACAS - NAZCA - LIMA
 

KOSZT WYJAZDU:
Opcja standard: 21956 PLN/osobę
Opcja lux:  28793 PLN/osobę
Opcja superlux: 32304 PLN/osobę


Terminy dowolne, ceny ważne do końca 2016 roku, z wyłączeniem okresu sylwestrowego i wielkanocnego. Program jest przykładowy i można go modyfikować zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Dzień 1    Wylot do Limy 
Przelot do Peru z przesiadką w europejskim porcie. Po wylądowaniu powitanie przez naszego reprezentanta. Prywatny transfer do hotelu. Nocleg.

Opcja standard: El pardo Doubletree by Hilton
Opcja lux: Hilton Lima Miraflores
Opcja superlux: Belmond Miraflores Park Hotel

Dzień 2    Lima (B)
Śniadanie w hotelu. Następnie półdniowe zwiedzanie stolicy Peru. Podczas wycieczki zobaczymy najważniejsze punkty miasta oraz historyczne centrum Limy: Plaza Mayor – w miejscu, gdzie zostało założone miasto w 1535 roku, część kolonialną z pięknym placem de Armas. Zobaczymy tam także katedrę, Palacio del Gobierno – pałac prezydencki, ratusz miejski oraz inne klejnoty architektury. Przejazd do nowoczesnej dzielnicy San Isidro, gdzie znajdują się preinkaskie piramidy Huaca Huallamarca.  W programie także wizyta w Dom Aliaga, kolonialna posiadłość, która przetrwała pięć wieków.

Dzień 3    Lima - Arequipa (B)
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Arequipy. Po wylądowaniu transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie miasta, założonego w 1540 roku przez Hiszpanów, położonego na wysokości 2335 m n.p.m., pomiędzy trzema wulkanami El Misti, Pichu Pichu i Chachani. Arequipa słynie z pięknych widoków na ośnieżone szczyty wspomnianych wulkanów oraz z licznych zabytków z czasów kolonialnych. W programie wizyta w klasztorze Santa Catalina, udostępnionym zwiedzającym w 1970 roku, po 400 latach zamknięcia jedynie dla osób zamieszkujących klasztor, następnie zwiedzanie Rynku Głównego (Plaza de Armas), katedry, kościoła jezuickiego La Compania, z piękną kaplicą San Ignacio. Wejście na punkt widokowy Carmen Alto po drugiej stronie rzeki Chili , skąd rozpościera się piękny widok na Arequipę.  

Opcja standard: El Cabildo Arequipa
Opcja lux: Casa Andina Private Collection Arequipa
Opcja superlux: Libertador Arequipa

Dzień 4    Arequipa – Kanion Colca (B)
Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem w hotelu i wyjazd do drugiego na świecie najgłębszego kanionu. Przejazd trasą wzdłuż góry Chachani (6.070 m), aby wspinać się następnie malowniczą drogą na wysokość 4200 m n.p.m., na teren Naturalnego Rezerwatu Salinas i Aguada Blanca, będącego miejscem występowania lamy południowoamerykańskiej zwanej Vicunas. Po drodze mijamy niewielkie jezioro Bofedales, ośnieżone wzgórza i wulkany. Przyjazd do miejscowości Chivay. Lunch w lokalnej restauracji, a po południu odpoczynek w gorących źródłach.  

Opcja standard: Casa Andina Classic Colca
Opcja lux: Colca Lodge
Opcja superlux: Las Casitas del Colca

Dzień 5      Colca – Puno/Titicaca (B)
Śniadanie w hotelu.  Wyjazd do Condor Cross, punktu widokowego, z którego podziwiać można kondory w locie oraz przesiadujące na skałach w ich naturalnym środowisku. Szansa na zobaczenie tych niezwykłych ptaków zależna jest od warunków atmosferycznych, w punkcie widokowym spędzamy ok 2 godz.  Następnie powrót do Chivay, z przystankami w punktach widokowych, przy kolonialnym kościele, targu z ręcznymi wyrobami, w lokalnych wioskach pośród zielonych terasów. Następnie przejazd do Puno, miasta położonego na brzegach jeziora Titicaca.

Opcja standard: Jose Antonio Puno
Opcja lux: Casa Andina Private Collection Puno
Opcja superlux: Libertador Lago Titicaca

Dzień 6       Puno – Titicaca (Uros i Taquile) - Puno (B,L)
Śniadanie w hotelu. Transfer do przystani, następnie rejs po jeziorze Titicaca, na wyspy Uros i Taquile.
Titicaca to najsłynniejsze jezioro w Peru położone na wys. 3820 m n.p.m., będące kolebką kultury Inków, według legendy jezioro było miejscem narodzin pary założycieli inkaskiego królestwa. W drodze na wyspę Taquile podglądamy wysepki Uros, zbudowane przez człowieka z trzcinowych tratw o długości ok. 20 metrów. Tratwy powiązane są linami i dodatkowo wzmocnione korzeniami przeplatającymi trzcinę. Na pływających platformach żyją i pracują miejscowi Indianie, których podstawą utrzymania są połowy ryb oraz plony z poletek położonych na brzegach jeziora. Historia pływających wysp sięga czasów Konkwistadorów, gdy to Inkowie, którzy nie pogodzili się z hiszpańskim panowaniem porzucili swoje siedziby na stałym lądzie, aby ukryć się przez wrogami na sztucznych wyspach. Po lunch przeprawa łodzią na tradycyjną tym razem, naturalną wyspę Taquile, gdzie napotkać można ślady dawnych cywilizacji. Prócz inkaskich zabytków wyspa słynie równie z wyrabianych ręcznie na miejscu wełnianych tkanin, takich jak wełniane pasy, czapki z nausznikami  i swetry, które zachwycają barwnymi, charakterystycznymi dla Peru  kolorami. Po zakończeniu rejsu powrót do hotelu.  

Dzień 7      Puno - Cusco (B,L)
Śniadanie w hotelu. Przejazd pociągiem Andean Explorer do Cusco (pociąg kursuje w poniedziałki, środy i soboty). Przestronne okna pozwalają  na podziwianie mijanego krajobrazu z Andami w tle. Przy odrobinie szczęścia można dostrzec pasące się lamy, wikunie i alpaki. Przejazd obejmuje przystanek w najwyższym punkcie – na wysokości 4300 m n.p.m. Lunch na pokładzie pociągu. Po przyjeździe do Cusco transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg.
 
Opcja standard: El Mercado Tunqui
Opcja lux: Palacio del Inka, a Luxury Collection
Opcja superlux: Belmond Hotel Monasterio

Dzień 8     Cusco i okolice (B)
Śniadanie w hotelu. Półdniowe zwiedzanie miasta i okolicznych ruin. Cusco jest najwyżej położonym miastem w Peru (3.326 m n.p.m.) i archeologiczną stolicą obu Ameryk. Założone w XI – XII wieku było przez długi czas stolicą Królestwa Inków, które w szczytowym momencie zamieszkiwało 10 mln ludzi i obejmowało swoim terytorium część dzisiejszego Ekwadoru, Kolumbii, Peru, Boliwii, Argentyny i Chile. Do dziś w mieście pozostały domy zbudowane bez zaprawy, które Hiszpanie wykorzystywali do wznoszenia kościołów. Miasto w  przeszłości było stolicą imperium Inków, obecnie nazywane jest archeologiczną stolicą Ameryki.  Obecne są tu ślady trzech  kultur: quechua, konkwistadorów hiszpańskich i współczesnej.  W programie zwiedzanie Sacsyhuaman – pozostałości zabytkowego fortu położonego powyżej Cusco (na wys. 3.600 m n.p.m.), który przetrwał do czasów obecnych jako ogromne kamienne bloki, które tworzyły niegdyś mury tego niezwykłego miasta. Zarówno pozo Sacsyhuaman jak i Cusco zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na zakończenie wizyta w podziemnej jaskini i świątyni Kenko i Tambomachay oraz w artystycznej dzielnicy San Blas.

Dzień 9     Chinchero – Maras – Moray – Ollantaytambo  (B,L)

Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka do inkaskich ruin Maras, Moray, Doliny Urubamba, wioski Chinchero oraz inskaskiego centrum militarnego i religijnego w Ollontaytambo.  Lunch na ranchu Sol y Luna Wayra z pokazem peruwiańskich koni. Po południu powrót do Cusco na nocleg.

Dzień 10     Cusco/Machu Picchu/Cusco (B,L,D)
Całodniowa wycieczka do Machu Picchu (2400 m n.p.m.). Podróż luksusowym pociągiem Hiram Birgham, która wiedzie przez Valle Saggrado – Świętą Dolinę Inków aż do majestatycznych ruin Machu Picchu, położonego wysoko w górach. Brunch na pokładzie pociągu.  Hiszpanom nie udało się odkryć miejsca, gdzie znajdują się słynne ruiny. Znalazł je dopiero w 1911 roku brytyjski naukowiec Dr Hiram Bingham. Naukowcy pomylili się jednak, wskazując to miejsce jako ostatnią stolicę państwa Inków. Miasto położone na szczycie odgrywało ważną rolę i z nieznanych przyczyn zostało opuszczone przez mieszkańców około 400 lat temu. Po dojeździe do Aguas Calientes, rozpoczyna się wjazd do cytadeli minivanami, ok. 30 min. Zwiedzanie Machu Picchu. Po południu pociąg powrotny do Cusco z serwowaną kolacją na jego pokładzie. Transfer ze stacji do hotelu w Cusco.

Dzień 11   Cuzco - Lima – Paracas (B)
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Limy, a stamtąd transfer do Paracas (ok 3,5h), w okolicach wysp Ballestas. Zakwaterowanie i nocleg
 
Opcja standard i opcja lux: La Hacienda Paracas
Opcja superlux: Hotel Paracas, A Luxury Collection Hotel

Dzień 12    Wyspy Ballestas - Nazca
Po śniadaniu 2-godzinny rejs wśród Rezerwatu Wysp Ballestas. Jest to miejsce, w którym żyje wiele gatunków ptaków wodnych oraz kolonii lwów morskich. Następnie przejazd do Nazca i  spektakularny przelot nad Nazca Lines (1h45m) – systemem linii, które  z lotu ptaka przypominają kształtem figury geometryczne oraz postaci zwierząt (m.in. pająka, małpy, kondora, psa, orki, ryb), które stworzone zostały przez ludność Nazca. Linie znajdują się na ogromnej powierzchni ok. 500 km2., powstanie ich ocenia się na lata między 300 rokiem p.n.e. a 900 rokiem n.e. Linie powstały poprzez usunięcie z powierzchni czerwonego żwiru, co odsłoniło jaśniejszą glebę o żółto-białym wybarwieniu. Powrót do Paracas na nocleg.

Dzień 13    Wylot do Polski
Transfer na lotnisko  w Limie i wylot do Polski z przesiadką w europejskim mieście.

Dzień 14    Przylot do Polski
Przylot na lotnisko Chopina.KOSZT WYJAZDU:

Opcja standard: 21956 PLN/osobę
Opcja lux:  28793 PLN/osobę
Opcja superlux: 32304 PLN/osobę


Ceny ważne przy grupie 2-osobowej. W przypadku większej ilości osób prosimy o kontakt w celu wyceny.

Cena zawiera:
- zakwaterowanie w hotelach  zgodnie z programem w pokoju 2-osobowym
- przeloty międzynarodowe w klasie ekonomicznej
- przeloty krajowe Lima – Arequipa, Cuzco – Lima w klasie ekonomicznej
- transfery i wycieczki prywatne podczas całego pobytu (pociągi grupowe; w przypadku opcji standard rejs po Titicaca grupowy, ale z prywatnym przewodnikiem)
- opiekę anglojęzycznego przewodnika
- posiłki ujęte w programie (B – śniadania, L- obiady, D – kolacje)
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
- przejazd pociągiem Hiram Birgham i Andean Explorer
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

Cena nie zawiera:
- opłat wylotowych: loty krajowe ok. 7 USD/osobę, loty międzynarodowe ok. 31 USD/osobę
- wydatków osobistych
- napiwków
- posiłków nie ujętych w programie
- napojów do posiłków


Minimimalna liczba uczestników 2 osoby. Szcegółowych informacji udzielają nasi konsultanci nr.tel.+4822 633-77-79