Madera - Informacje ogólne

Wyspa Madera jest niezwykłą mieszanką Europy i Afryki, lądu i morza, słońca i deszczu oraz tropików i ostrego górskiego powietrza. To wyspa dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku ale też i luksusu, gdyż najwięcej jest tu hoteli 4-ro i 5-cio gwiazdkowych.
Kołysze się na falach Oceanu Atlantyckiego i Jedynie kaprys historii sprawił, że należy do Europy, a nie do znacznie bliższej (odległością i klimatem) Afryki. Wyspa leży aż 1000 km od wybrzeży Portugalii i zaledwie 500 km od Afryki.

Madera słynie z łagodnego klimatu, wyśmienitego wina, niezwykłego bogactwa egzotycznych kwiatów, owoców oraz nieziemskich krajobrazów z zapierającymi dech w piersi urwiskami i malowniczymi wodospadami.

Ta wulkaniczna wyspa wygląda, jakby powstała dopiero przed chwilą, a wiatr, woda i czas nie zdążyły jeszcze złagodzić jej ostrych rysów, stromych stoków i szpiczastych szczytów. Obmywana przez fale, często spowita chmurami, owiana mgiełką tajemniczości, jak większość wysp na świecie żyje własnym, ustalonym od wieków, naturalnym rytmem. Bez pośpiechu, z dala od współczesności, na uboczu historii.

Maderę nazywa się często wyspą wiecznej wiosny ponieważ przez cały rok jest tu łagodny i przyjazny dla człowieka klimat, który nie rozleniwia skwarem i nie zniechęca chłodem. Latem temperatura rzadko przekracza 25°C, a zimą rzadko spada poniżej 20°C, ale w ciągu jednego dnia można tu przeżyć cztery pory roku.

 

Więcej informacji i rezerwacja: tel. +4822 633-77-79
Wyspa Madera. Portugalia