RPA & Zambia & Botswana


LIVINGSTONE – WODOSPADY WIKTORII - DELTA OKAWANGO – REZERWAT ENTABENI

 

Dzień 1   Johannesburg – Livingstone (B)
Przylot w godzinach porannych przylot do tętniącego życiem Johannesburga i przesiadka na samolot do Livingstone w Zambii. Przylot do Livingstone w godzinach popołudniowych  i przejazd do hotelu usytuowanego nad Rzeka Zambezi, nieopodal Wodospadów Wiktorii. Po dojeździe lekki lunch, zakwaterowanie i czas na odpoczynek po podróży.
 

Dzień 2   Wyspa Livingsone – Zambezi – Victoria Falls (B)
Po śniadaniu wybierzemy się na Wyspę Livingstone, która otoczona jest wodami Rzeki Zambezi, usytuowana przy Wodospadach Wiktorii. Możemy tu zanurzyć się w wodach Zambezi w tzw. Devil’s Pool  czyli „Basenie Diabla” co daje okazje do spojrzenia w przepaść Wodospadów.
Po kąpieli powrót do hotelu, czas wolny.
 

Dzień 3   Victoria Falls (B,D)
Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd przez granice z Zimabwe, podziwianie wodospadów od strony Zimbabwe. Zakwaterowanie w Victoria Falls, w pobliżu Wodospadów Wiktorii.
Wieczorem kolacja w prawdziwym afrykańskim, kolonialnym stylu. Kolacji będzie towarzyszyć unikalny pokaz tańców plemienia Makishi.
 

Dzień 4   Victoria Falls (B)
Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na spotkanie z wielka przygodą i mamy tu do wyboru:
Spływ pontonowy/kajakowy po Zambezi - spływ dwuosobowymi pontonami lub kajakami powyżej Wodospadów czyli zanim wody Zambezi spadną w otchłań. Spływ odbywa się po spokojniejszej części Zambezi płynącej przez Park Narodowy zamieszkany przez dzikie afrykańskie zwierzęta i liczne ptactwo. W tej części katarakty są znacznie łatwiejsze, ale można tu spotkać się oko w oko z hipopotamami, krokodylami, czy też innymi zwierzętami, np. przekraczającymi rzekę słoniami, jak też zaobserwować wiele gatunków ptaków.
Za dodatkową opłatą kolacja w tradycyjnej afrykańskiej restauracji „The Boma”- iście afrykańska uczta. Podaje się tu afrykańska dziczyznę i różne inne mięsa z grilla jak i wiele innych smakowitych potraw włącznie z tymi najbardziej afrykańskimi jak np. pędraki mopani (mopani worms). W trakcie kolacji odbędzie się pokaz tradycyjnych tańców plemiennych plemienia Shona i sesja gry na afrykańskich bębnach.
 

Dzień 5   Botswana – Delta Okawango (B)
Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd przez granice z Botswana, w kierunku Kasane. W Kasane przesiadka na samolot czarterowy i przelot do jednego z obozowiska do Maun, stąd do  z lodgy w Delcie Okawango. Zakwaterowanie w obozowisku i czas na wypoczynek. Kolacja.
 

Dzień 6   Delta Okawango (B,L,D)
Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek i korzystanie z atrakcji jakie oferuje Lodge.
Aktywności wliczone w cenę pobytu to m.in. safari samochodami terenowymi. Tropienie dzikich afrykańskich zwierząt. Próby wytropienia zagrożonych gatunków dzikich zwierząt, które jeszcze zamieszkują te tereny takie jak gepard, lampart i dziki pies afrykański oraz “wielkiej afrykańskiej „piątki” do której należą lew, lampart, słoń, nosorożec i bawół afrykański.
 

Dzień 7   Delta Okawango (B,L,D)
Po śniadaniu przelot w inny rejon Delty Okawango, 2 noclegi w lodgy.
Aktywności wliczone w cenę pobytu.

Dzień 8   Delta Okawango (B,L,D)
Czas na wypoczynek i aktywności oferowanie przez lodge.
 

Dzień 9   Delta Okawango – Maun – Johanesburg – Rezerwat Entabeni (B,D)
Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu, następnie przelot na trasie:
Lodga – Maun i Maun – Johanesburg
Przejazd do jednego z prywatnych rezerwatów przyrody usytuowanego w malowniczej Prowincji Limpopo (nie ma tu zagrożenia malarią). Zakwaterowanie w lodgy.
 

Dzień 10   Safari w Rezerwacie Entabeni (B,L,D)
Wczesna pobudka, poranna kawa/herbata i wyjazd na poranne safari. Po śniadaniu odpoczynek na łonie przyrody. Po lunchu, gdy busz usypia w gorącu upalnego dnia będzie można odprężyć się i miło wypocząć nad basenem, na łonie natury. Po popołudniowej herbatce/kawie wyjazd na kolejne safari po buszu zamieszkałym przez dzikie zwierzęta, a w tym tzw.” wielka afrykańską piątkę”, do której zaliczamy: słonie, nosorożce, lwy, lamparty i bawoły afrykańskie. Po zapadnięciu zmroku i może...spotkaniu ze zwierzętami, które wychodzą na łowy nocą, powrót do obozowiska. Kolacja.
Opcjonalnie: możliwość przelotu helikopterem nad nad rezerwatem.
 

Dzień 11   Safari w Rezerwacie Entabeni (B,L,D)
Wczesna pobudka, poranna kawa/herbata i wyjazd na poranne safari. Po śniadaniu odpoczynek na łonie przyrody. Lunch, następnie czas na wypoczynek. Po popołudniowej herbatce/kawie wyjazd na kolejne safari.
 

Dzień 12   Rezerwat Entabeni – Johannesburg (B)
Po śniadaniu przejazd do Johanesburga, po drodze przejazd przez Pretorię.
Wylot do Polski. W przypadku braku dogodnych połączeń lotniczych, 1 nocleg i wylot z Johanesburga następnego dnia.
 

Cena orientacyjna: ok. 5.664 USD od osoby.
Cena skalkulowana przy 4 uczestnikach, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych.
 

Ceny zawierają:
• Zakwaterowanie w pok. 2-osobowych,
• Aktywności i atrakcje w programie: zwiedzanie Wodospadów od strony Zambii, poranna wycieczka na Wyspę Livingstone (Devil’s Pool), zwiedzanie Wodospadów od Strony Zimbabwe, wizyta na rynku z pamiątkami w Victoria Falls, white water rafting na Zambezi z lekkim lunchem, aktywności w lodgach w Okavango Delta oraz safari w lodgy w Entabeni,
• Posiłki wg specyfikacji w programie: B-śniadanie, L-lunch, D-kolacja,
• opłaty parkowe w Zambii, Zimbabwe oraz w Delcie,
• przeloty małymi samolotami czarterowymi na trasie Kasane-Maun-Delta-Maun,
• transport lądowy w/g programu,
• obsługa w języku angielskim,
• ubezpieczenie NNW (4000€), KL (30.000€), bagaż (400€)-Axa.
 

Ceny nie zawierają:
• przelotów Warszawa-Johanesburg-Livinstone, Maun-Johanesburg, Johanesburg-Warszawa (ceny biletów od ok. 4.900 PLN od osoby z opłatami lotniskowymi),
• opłat wizowych (wiza do Zambii obecnie ok USD 80, wiza do Zimbabwe – obecnie ok USD 30 (jednokrotna) i odpowiednio USD 45 (dwukrotna); wizę do Botswany posiadacze polskich paszportów uzyskują bezpłatnie na granicy,
• posiłków które nie są objęte programem, napoi (poza lodgami w Delcie Okavango, gdzie w pakiet włączone są lokalne napoje,
• opłat bagażowych w hotelach i na lotniskach,
• napiwków dla lokalnej obsługi jak: kierowcy, przewodnicy, rangerzy na safari, pokojów sprzątające pokoje w hotelach i lodgach,
• napiwków przy zamawianiu dodatkowych posiłków lub napojów (standardowo dolicza się 10% do wartości rachunku),
• aktywności, które nie są objęte programem,
• usług dodatkowych, które nie są objęte programem,
• ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie,
• ubezpieczeń dodatkowych (koszty rezygnacji, sportów wysokiego ryzyka, chorób przewlekłych).

Rezerwacja i szczegołowe informacje : 22 633-77-79

RPA, Zambia, Botswana - program objazdowy