Reunion - Trekking + rowery

Reunion to wyspa poprzecinana siecią prawie 1000 km szlaków turystycznych stale utrzymywanych w dobrym stanie i kontrolowanych przez służbę leśną. Jest rajem dla piechurów.

 

Każdy znajdzie tu coś dla siebie:
  • debiutanci – szlaki krótsze i łatwiejsze,
  • doświadczeni i wytrawni piechurzy – wielki 80 km szlak łączący trzy kotliny wulkaniczne.

 

Można połączyć trekking ze wspinaczką górską bądź z rowerami.

 

Na szlaku niewolników “marrons”

 

Dzień 1 - Hellbourg - położone na dnie krateru wulkanicznego, dawne uzdrowisko, miejsce wypoczynkowe znane już od początku naszego wieku. Dogodny klimat i temperatury przyciągnęły tu Kreolów, którzy wybudowali tu swoje domy a werandy ozdobili przepięknymi orchideami. Odwiedzenie tej wspaniałej wioski, pozwala nam powrócić do pięknej epoki, w której spokojne życie pozwalało spędzać dużo czasu odpoczywając na werandach. Chatka Folio jest jednym z nielicznych świadków złotej przeszłości. Nasz przewodnik poprowadzi Państwa przez stare termy, aby w końcu doprowadzić do Relais des Cimes. Aperitif oraz kreolski obiad serwowane będą na tarasie, na przeciwko wulkanu "Piton de Neiges" (3069 m npm).

Po południu proponujemy trekking przez las "Belouve", dominującym nad "Cirque de SALAZIE". Przejdziemy jedną ze ścieżek używanych przez niewolników “marrons”, którzy uciekali przed swoimi Panami. Po 2 godzinach marszu (o stopniu trudności średnim), dojdziemy do równiny, gdzie odbędzie się degustacja tradycyjnej, lokalnej kuchni. Nocleg w wygodnym schronisku.

 

Dzień 2. Las Primaire - Po śniadaniu, podczas którego zasmakują Państwo lokalnych konfitur, zapoznanie się z cudownym pejzażem i spokojem charakterystycznym dla tego miejsca. Odkryjecie Państwo dzikie orchidee, owoce tamaryndowca, drzewiaste paprocie, oraz inne rzadko spotykane gatunki roślin. Po obiedzie wyjazd autokarami w kierunku południowym.

Pola aronu przeplatają się z drzewiastami paprociami na drodze ciągnącej się od Plaine des Palmistes, aż do Col de Bellevue. Stamtąd czeka na nas nowy spektakl: w oddali Ocean Indyjski, bliżej równiny i plantacje trzciny cukrowej, La Plaine des Cafres i janowiec ciągnący się aż do Piton des Neiges (3069 m npm, z temperaturami niższymi niż nad wybrzeżem, czasem spadającymi poniżej zera).

Dalej przejdziemy leśną drogą, prowadzącą przez wulkaniczny masyw. Z Nez de Boeuf będziemy mogli podziwiać widok na Riviere des Remparts. Pokonamy depresje południowego wybrzeża, aby dotrzeć do Plaine des Sables. Widok księżycowy, piaski wulkaniczne, to wszystko na Was czeka w tym miejscu, o tej porze dnia. Noc spędzimy w schronisku obok wulkanu: ognisko, kreolski posiłek i opowieści o życiu na Wyspie Reunion, a potem już tylko cicha, chłoda noc. 

 

Dzień 3: Wyprawa na wulkan - Poranne wyjście na 4-ro godzinny przemarsz wokół krateru. Przejdziecie przez lawę, toczące się piaski i dojdziecie do miejsc występowania siarki. Podczas drogi zobaczą Państwo różnorodne formacje geologiczne wyspy. Wschód słońca w zapadlisku SALAZIE, zaledwie kilka kilometrów od ST BENOIT, to niezapomniany spektakl kaskad umiejscowionych na pionowej ścianie o długości ponad 700 metrów, wśród plantacji bananów i rzeżuchy.. (należy zabrać ze sobą ręczniki).
Powrót do schroniska około godziny 13 i obiad. Dalej droga przez południowe wybrzeże (St Pierre) z pięknymi widokami na Ocean Indyjski, aż do St Gilles. Ponownie droga wspina się w kierunku Piton Maido i zapadliska Mafate. Kolacja i nocleg w Parc Hotel du Maido (bungalowy 4 osobowe).

 

Dzień 4: Rowery górskie - Podziwianie wschodu słońca nad zapadliskiem Mafate. Rowery górskie czekają na przepięknej drodze leśnej, którą w dół przejedziemy przez lasy tamaryndowców, pola geranium, bambusów i trzciny cukrowej. Około godziny 12.00 dojedziemy do St Gilles, które uchodzi za Lazurowe Wybrzeże wyspy Reunion. Zakwaterowanie w hotelu Archipel ***. Po obiedzie czas wolny, można go spędzić przy basenie czy na plaży. Kolacja i nocleg.

Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci : tel. 22 633-77-79

Wyspa Reunion trekking