Reunion - Warto zobaczyć

Wielkie zapadliska wulkaniczne – Cilaos, Mafate i Salazie: trzy synonimy wielkości, dzikiego piękna i odosobnienia. Te trzy "kotliny" wokół Piton des Neiges wznoszącego się na 3.069 m z lotu ptaka przypominają wielki liść koniczyny.

MAFATE
Mafate jest najbardziej tajemniczy. Można się tam dostać tylko pieszo lub helikopterem, a najlepiej oglądać go ze szczytu Piton Maido. Mafate o powierzchni 95 km2 jest również najmniejszym z trzech zapadlisk na Reunion, najdzikszym i najmniej zaludnionym.

CILAOS
Według zgodnej opinii zwiedzających, Cilaos jest najpiękniejszy i wywiera największe wrażenie, dzięki swym skalnym masom zmieniającym kolory o różnych porach dnia. Miasteczko Cilaos, położone w samym sercu zapadliska jest znane z uprawy soczewicy, winnic i haftów. Jest to również uzdrowisko polecane wszystkim poszukującym wypoczynku w kojących i jednocześnie kuszących do spacerów plenerach.

SALASIE
Największe z trzech zapadlisk zachwyca zielonym pejzażem i najbardziej urozmaiconą rzeźbą terenu. Wśród gajów bambusowych, kwiatów i setek wodospadów tego rajskiego zakątka, kryją się niezwykle romantyczne miejsca. Wspomnijmy tylko wodospad “ Welon Panny Mlodej” oraz miasteczko Hell-Bourg naturalny ciągle żywy skansen architektury kreolskiej.


Wyspa Reunion wodospady