Reunion - Informacje ogólne

Na Wyspę Reunion proponujemy wyjazdy szytę na miarę w dowolnym terminie, dla dowolnej ilości osób i o dowolnej długości jego trwania. Każdy program dopasowujemy do potrzeb klienta, jego zainteresowań, a także co jest dość istotne na Reunion kondycji fizycznej. Świetnym sposobem na zwiedzenie wyspy jest wynajem samochodu i zakwaterowanie w najciekawszych miejscach wyspy. Warto także połączyć objazd po wyspie z wypoczynkiem na wybrzeżu w hotelu Recife lub Grand du Lagon lub na pobliskiej wyspie Mauritius słynącej z doskonałego serwisu i pięknych, piaszczystych plaż.  O szczegóły proszę pytać nr.tel. +4822 633-77-79

INFORMACJE O KRAJU
Reunion to wyspa gór, głębokich dolin, dzikich wąwozów i monumentalnych zapadlisk wyrzeźbionych przez erozję aktywnego wulkanu. Wybrzeże zaskakuje wielką różnorodnością pejzażu od szerokich plaż z czarnego i białego piasku, rozciągających się na zachodzie po strome skarpy na południu wyspy.

Reunion jest prawdziwym ogrodem botanicznym tysiąca barw i zapachów z księżycowym krajobrazem zapadlisk, kraterów i czynnych wulkanów z sączącą się strumieniami lawą. Wspaniała przyroda i ekscytujące sporty ekstremalne to jej największe atutu. Loty na paralotni, canyoning, trekking, zjazd na rowerach po stokach wulkanu, nurkowanie, połowy dalekomorskie, przeloty helikopterem wszystko to sprawia, że Reunion jest uważana za jedną z najpiękniejszych i atrakcyjniejszych wysp Oceanu Indyjskiego.

Wyspa ta położona na Oceanie Indyjskim, ok. 700 km na wschód od Madagaskaru i ok. 200 km na południowy zachód od wyspy Mauritius, stanowi najdalej wysuniętą część archipelagu Maskarenów. Reunion była długo niezamieszkałą wyspą odwiedzaną przez arabskich żeglarzy, a od początku XVII wieku była również przystanią dla angielskich i holenderskich statków płynących do Indii. W 1638 wyspę zajęli Francuzi i nadali jej nazwę Bourbon. Dopiero w 1793 roku otrzymała aktualną nazwę.

W latach 1810-1816 wyspa była okupowana przez Brytyjczyków. Od 1946 Reunion ze stolicą St.Denis jest zamorskim departamentem Francji. Wyspę zamieszkuje ok.770 tys. mieszkańców - potomków niewolników przywiezionych przez kolonizatorów do prac na plantacjach.
Głównymi działami gospodarki jest turystyka i rolnictwo z uprawą trzciny cukrowej, manioku, kukurydzy, tytoniu, wanilii, kawy, owoców i warzyw.
Reunion informacje ogólne wodospady