REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI – KRAJ SŁONCA I UŚMIECHU
SUN CITY, REZERWAT MADIKWE I PILANESBERG, GOLD REEF CITY, CAPE TOWN
   
Dzień 1    Johannesburg – Sun City
Przylot do tętniącego życiem Johanessburga, największej aglomeracji miejskiej na południu Afryki. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do Sun City. Po drodze lunch w Lesedi Cultural Village, gdzie zapoznamy się z tradycjami ludów zamieszkujących Afrykę Południową i zobaczymy pokaz tradycyjnych tańców plemiennych.
Po przyjeździe do Sun City zakwaterowanie w jednym z hoteli i czas wolny na korzystanie z atrakcji, takich jak: baseny, pola golfowe, korty tenisowe, scieżki spacerowe i rowerowe, farma krokodyli, salon odnowy biologicznej, kasyno itp. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2    Sun City
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek i korzystanie z atrakcji, które oferuje Sun City. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych za dodatkowa oplata (jak np: safari do Rezerwatu Pilansberg, safari na słoniach, przelot balonem nad Rezerwatem Pilansberg, szybki zjazd na linie zwany zip slide, jazda na quadach etc).
Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3    Rezerwat Przyrody Madikwe/Pilanesberg
Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd do Rezerwatu Przyrody Madikwe lub do Rezerwatu Przyrody Pilanesberg (do wyboru). Zakwaterowanie na terenie rezerwatu w jednej z tutejszych prywatnych lodgy. Popołudniem afrykańskie safari samochodami terenowymi i zachód słońca. Powrót do lodgy na kolacje.
Śniadanie, lunch i kolacje w cenie pakietu.

Dzień 4    Rezerwat Madikwe

Wcześnie rano pobudka, poranna kawa/herbata i wyjazd na poranne safari, samochodami terenowymi, po Rezerwacie Madikwe. W trakcie safari zostaną podjęte próby wytropienia “wielkiej afrykańskiej piątki” (do której zalicza się lwy, nosorożce, słonie, lamparty i bawoły afrykańskie). Następnie powrót do lodgy, śniadanie i czas na relaks nad basenem, w spa lub na łonie afrykańskiej przyrody. Lunch. Późnym popołudniem wyjazd na safari. Po powrocie smakowita kolacja w afrykańskim stylu, w boma.
Śniadanie, lunch i kolacja w cenie programu.

Dzień 5    safari – Pretoria - Johannesburg
Po porannej kawie/herbacie wyjazd na safari i ostatnia szansa zobaczenia wielkiej piątki. Po safari śniadanie, a następnie czas na spakowanie. Wymeldowanie z lodgy i przejazd w stronę Johannesburga. Po drodze orientacyjne zwiedzanie Pretorii (jednej z trzech oficjalnych stolic RPA), miasta pełnego przepięknych drzew jacaranda i ogrodów rozkwitających pośród afrykańskiego buszu, miasta bogatego w miejsca upamiętniające historię i kulturę Afrykanerów. Zobaczymy m.in. majestatycznie górujący nad miastem pomnik poświecony pierwszym białym osadnikom zwany Pomnikiem Vortrekker'ow, słynny, historyczny budynek będący siedziba rządu zwany Union Building. Przejedziemy jedną z najstarszych części miasta czyli ulicą Kościelną (Church Street) na Plac Kościelny (Church Square), gdzie znajduje się Pomnik Paula Krugera oraz wiele historycznych budowli z przełomu 19 i 20 wieku.
Zakwaterowanie w hotelu usytuowanego na terenie słynnego miasteczka złota Gold Reef City. Czas na odświeżenie się i odpoczynek po długiej podroży. Po południu czas wolny na korzystanie z atrakcji jakie oferuje Gold Reef City Theme Park.
Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6    Gold Reef City
Po śniadaniu spotkanie z lokalnym przewodnikiem i zwiedzanie słynnego miasteczka złota Gold Reef City, gdzie będzie można zapoznać się z historia wydobycia złota w Afryce Południowej, zjechać do zabytkowej kopalni i zobaczyć odlew sztabki złota (jest to jedyne miejsce na świecie gdzie można czegoś takiego doświadczyć). UWAGA! Wycieczka odbędzie się w języku angielskim i jest to wycieczka zbiorcza z innymi turystami.
Popołudnie wolne, na korzystanie z różnych atrakcji na terenie Gold Reef City (różnego rodzaju rollercostery, kolejki, huśtawki, itp.). Można odwiedzić muzeum Apartheid’u, które znajduje się zaraz przy Parku. Jest to jedyne muzeum tego rodzaju, które ilustruje początki reżimu apartheidu, a także jego upadek. Wystawa składa się z 22-óch poszczególnych obszarów wystawowych, które prowadza zwiedzających poprzez dramatyczną podróż emocjonalną, który opowiada historię usankcjonowania przez państwo systemu opartego na dyskryminacji rasowej i walki większości do obalenia reżimu.
Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 7    Cape Town
Po śniadaniu spakowanie i wymeldowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Johannesburgu i wylot do Cape Town.
Po wylądowaniu spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas na odpoczynek i odświeżenie się. Popołudnie wolne na spacer po plaży, czy wypoczynek nad basenem.
Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8    Cape Town
Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd na zwiedzanie najstarszych części miasta połączone z wjazdem kolejka liniowa na słynną Gore Stołowa (wyjazd uwarunkowany pogodą), skąd można zobaczyć wspaniałą panoramę Cape Town oraz okolic (UWAGA! Jeśli kolejka na Gore Stołowa będzie zamknięta z przyczyn od nas niezależnych wówczas wjedziemy na Wzgórze Sygnalne skąd również można zobaczyć imponującą panoramą Cape Town, oceanu oraz gór włącznie z Góra Stołową).
Następnie przejazd do najpiękniejszego Ogrodu Botanicznego w RPA (wielu uważa go za jeden z najpiękniejszych na świecie!) zwanego Kirstenbosch Botanical Garden, malowniczo położonego u podnóża Góry Stołowej. Będzie tu można zrelaksować się w otoczeniu pięknych roślin i krajobrazów.
Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9    Cape Town
Śniadanie. Poranek wolny - czas na relaks nad oceanem. Kolo południa spotkanie z przewodnikiem i przejazd na Bulwar Wiktorii i Alfreda. Spacer po bulwarze, czas na zakup pamiątek i wizyta w Akwarium Dwóch Oceanów.  
Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10    Przylądek Dobrej Nadziei
Śniadanie. Całodzienna wycieczka na Półwysep Przylądkowy oraz Przylądek Dobrej Nadziei. Przejazd malowniczymi trasami wokół półwyspu (włącznie z piękna trasa widowiskowa – Chapmans Peak Drive) połączony będzie z rejsem na wyspę fok (Duiker Island), wizytą w Rezerwacie Pingwinów zwanym Boulders oraz w Rezerwacie Przylądka Dobrej Nadziei. Wszystkie te miejsca wchodzące w skład Parku Narodowego Góry Stołowej zostały wpisane przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości!
Na szczyt Punktu Przylądkowego będzie można wejść pieszo lub wjechać kolejka linowa (stad rozpościera się najpiękniejszy widok Przylądka Dobrej Nadziei). Z Punktu Przylądkowego prowadzi malownicza ścieżka na Przylądek Dobrej Nadziei i proponowalibyśmy spacer ta ścieżka z uwagi na przepiękne widoki jakie można zobaczyć po drodze (przejście trwa ok. 30 – 45 min). Powrót do hotelu późnym popołudniem.
Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 11   Kraina Win
Śniadanie. Przejazd do malowniczej Krainy Win. Region winnic z uwagi na malowniczość krajobrazu oraz produkowane tu wyśmienite wina jest jedną z największych atrakcji Zachodniej Prowincji Przylądkowej.
W trakcie wizyty w Krainie Win zwiedzimy śliczne historyczne miasteczka założone przez pierwszych europejskich osadników, odwiedzimy lokalne winnice słynące z produkcji wyśmienitych win jak również... brandy. Zapoznamy się z procesem ich produkcji i weźmiemy udział w ich degustacji. Powrót do hotelu późnym popołudniem.
Kolacja i nocleg w hotelu. 

Dodatkowe informacje i rezerwacja : 22 633-77-79
rezerwat Madikwe