Seszele - Warto zobaczyć

WYSPA  MAHE
Największa i najgęściej zaludniona seszelska wyspa pochodzenia wulkanicznego o pow.
158 km2, długości 27 km i szerokości 8 km. Wyspę zamieszkuje 90 % Seszelczyków. Na wschodnim wybrzeżu z jednej strony granicząc z górami, z drugiej zaś z oceanem leży stolica archipelagu Victoria, zwana najmniejszą stolicą świata. Jako największa i najwyższa w wysp (najwyższy szczyt mierzy 905 m n.p.m.) Mahe odznacza się szczególnym pięknem. Kusi różnorodnością krajobrazów, tajemniczymi górami, porośniętymi tropikalną roślinnością, pięknymi, dzikimi plażami oraz podwodnym światem rafy koralowej w Morskim Parku Narodowym St. Anne.

WYSPA  LA  DIGUE
Czwarta co do wielkości wyspa, uważana za jedną z najpiękniejszych na Seszelach. Oddalona ok. pół godziny łodzią od Praslin. Jest obowiązkowym punktem programu przybywających na wyspy gości. Zachwyca niewątpliwie malowniczymi widokami, wspaniałymi plażami pośród ogromnych granitowych głazów. Słynne plaże Source d’Argent stały się wizytówką Seszeli oraz natchnieniem dla fotografów oraz filmowców. Tu właśnie nagrywano sceny do filmów o przygodach J. Bonda oraz Goodbye Emmanuelle, tu także powstają najpiękniejsze reklamówki renomowanych magazynów mody i wielkich koncernów. Romantyzm tego miejsca przyciąga również pary chcące zawrzeć związek małżeński w wyjątkowym miejscu na świecie.

WYSPA  PRASLIN
Druga co do wielkości wyspa archipelagu, położona zaledwie 15 min. samolotem od Mahe. Jest jednak znacznie mniej górzysta (najwyższy szczyt  wynosi 367 m n.p.m.) i zdecydowanie słabiej zaludniona.  Swą popularność zawdzięcza pięknym białym plażom otoczonym granitowymi skałami oraz niezwykłemu  naturalnemu rezerwatowi Valle de Mai – wspaniałemu dziewiczemu lasowi z 7-tysiącami palm kokosowych Coco de Mer. Bujna, egzotyczna roślinność nietknięta przez cywilizację oraz otoczone legendą kokosy sprawiły, że dolina porównywana jest do ogrodów Edenu. Wyspa uważana jest za jedną z najpiękniejszych wysp archipelagu.

WYSPA  SILHOUETTE
Trzecia co do wielkości granitowa wyspa Seszeli, położona 20 km na pn. –zach. od Mahe, znajduje się na terenie Parku Narodowego. Niezwykle piękne krajobrazy, piaszczyste plaże pośród granitowych skał, drugi co do wielkości szczyt Seszeli Mount Dauban (740 m n.p.m.) porośnięty tropikalną roślinnością przyciągają turystów poszukujących spokojnego wypoczynku i bliskiego kontaktu z naturą. Wyspa zamieszkiwana jest przez niewielką grupę ok. 200 mieszkańców. W pd. – wsch. części wyspy żyje populacja żółwi olbrzymich, liczących nawet 120 lat.

WYSPA  DENIS
Z niebiesko-turkusowych wód oceanu 30 min. lotu na pn. od Mahe wyłania się cicha i spokojna wyspa z niewiarygodnie bogatą roślinnością. Kolonie ptaków upodobały sobie ją na tereny lęgowe. Także żółwie uznały, że piaszczyste plaże wyspy są idealnym i bezpiecznym miejscem na powstanie nowego życia. Przypływają tutaj i pod osłoną nocy wychodzą na brzeg oceanu, aby w mozolnie wykonanych dołach złożyć jaja. Denis jest wymarzoną wyspą do wypoczynku i idealną bazą wypadową dla amatorów sportów wodnych, nurkowania, połowów dalekomorskich na tuńczyka lub marlina.

WYSPA  DES  ROCHES
Godzinę lotu od Mahe położona jest koralowa, spokojna wyspa, którą z powietrza można porównać do ogromnego szmaragdu pływającego na powierzchni oceanu. Wspaniałe, kontrastujące barwy piaszczystych plaż, turkusowego morza i soczystej zieleni tropikalnego lasu to właśnie uroki dziewiczej Desroches - największej wyspy grupy Amirantes. Jest to zarówno wymarzone miejsce na ucieczkę przed światem, spokojny wypoczynek jak i doskonałe dla amatorów aktywnego uprawiania sportów wodnych, w szczególności nurkowania i połowów dalekomorskich.

Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci: tel. 22 633-77-79

Seszele kosciół