Informacje praktyczne

Klimat: równikowy, wilgotny, przez cały rok temperatury wahają się pomiędzy 24 a 30 stopni C. Wyspy położone są poza pasem cyklonów. Częstsze opady występują w okresie monsunu północno-zachodniego pomiędzy listopadem a kwietniem, deszcze są ciepłe i zwykle krótkotrwałe. Najlepsza pora odwiedzin przypada od maja do października, w czasie trwania monsunu południowo-wschodniego. Najlepsze warunki do są nurkowania od marca do maja oraz od września do listopada. Najlepszy okres na windsurfing przypada między czerwcem a wrześniem. Żeglarstwo można uprawiać przez cały rok.

Czas: różnica czasu w stosunku do czasu polskiego - zimą + 2 godz., latem + 3 godz.  

Języki: angielski,  francuski, kreolski.

Wizy: nie są wymagane. Turyści po przylocie na Mahe otrzymują specjalne zezwolenie na pobyt Visitor’s Permit. Na lotnisku należy jedynie wypełnić kartę imigracyjną.

Przepisy celne: obowiązuje zakaz dotyczący przewozu broni, roślin i zwierząt, nasion, owoców, warzyw, produktów mięsnych. Surowo karane jest posiadanie narkotyków. Istnieje  zakaz wywozu muszli. Aby wywieźć owoce Coco de Mer należy przedstawić pozwolenie na  wraz z rachunkiem - dokumenty otrzymuje się w autoryzowanych sklepach.

Pieniądze: rupia seszelska (SCR);
1 USD = ok. 11 SCR; 1 EUR = ok.14 SCR.
Walutę wymienić można w bankach oraz na lotnisku. Wymiana walut na czarnym rynku jest nielegalna. W hotelach i w restauracjach rachunki opłaca się wyłącznie w USD lub EURO, dlatego zalecamy wymianę jedynie niewielkich kwot na drobne zakupy i napiwki. Większość hoteli akceptuje płatność kartami kredytowymi Visa i Mastercard.

Zakupy: polecamy bogactwo przypraw, wyroby lokalnego rękodzieła, owoce Coco de Mer.

Zagrożenia zdrowotne: nie istnieją szczególne zagrożenia zdrowotne, żadne szczepienia nie są obowiązkowe. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt ze stacją epidemiologiczną. Zalecane jest stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym bez względu na pogodę oraz zakup wody w oryginalnych opakowaniach. Na Seszelach  szpitale znajdują się na wyspach Mahe, Praslin, La Digue i Silhouette. Dodatkowo działają również  prywatne ośrodki zdrowia.

Bezpieczeństwo: nie istnieją żadne poważne niebezpieczeństwa.

Elektryczność: 240 V, wtyczka angielska z trzema bolcami. W hotelach dostępne są przejściówki.

Telefony: numer kierunkowy na 00 248. Na wyspach działa sieć telefonii komórkowej.

Ambasada: na Seszelach nie ma polskiej placówki dyplomatycznej.
Państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Nairobi (Kenia).
Ambasada RP w Nairobi (Kenia)
Ambasador: Marek Ziółkowski
Kenia, Nairobi, 58 Red Hill Road off Limuru Road, 00100 Nairobi
Tel.: +254 20 712 00 21 Tel.: +254 20 712 00 20 Tel.: +254 20 712 00 19
Tel. dyżurny po godzinach pracy placówki: +254 713 816 166
nairobi.secretary@msz.gov.pl

Doba hotelowa: pokoje dostępne są od godz. 14:00 (check-in) w dniu przyjazdu do godz. 12:00 (check-out) ostatniego dnia pobytu. W większości hoteli gościom wyjeżdżającym w godz. wieczornych udostępniane są pokoje podróżne, w których można złożyć bagaże i odświeżyć się przed podróżą.

Ruch uliczny: lewostronny. Zaleca się wynajem samochodów z kierowcą. W hotelach  można zamówić również taksówkę uzgadniając uprzednio cenę przejazdu.

Obyczaje: Różnorodność kulturowa sprawia, że w ciągu roku obchodzonych jest wiele świąt charakterystycznych dla poszczególnych grup etnicznych i religijnych.

Informacje dodatkowe: na Seszelach pojawiają się okresowe trudności z wodą bieżącą, w hotelach prosi się więc o oszczędne gospodarowanie wodą.
Seszele roslinność5