Rejsy po Seszelach

Romantyczne rejsy katamaranem
Zapraszamy na rejsy po egzotycznych wodach Oceanu Indyjskiego na pokładach katamaranów Lady Charming oraz Summer’s Day podczas których będziecie Państwo mieli szansę podziwiać wyjątkowe piękno wysp z perspektywy oceanu.
Nowoczesne katamarany są wyposażone we wszystkie niezbędne udogodnienia. Do dyspozycji gości na każdej z łodzi są max. 4 kabiny 2-osobowe.

Dzień 1
Zaokrętowanie w porcie na Wyspie Praslin ok. południa. Rejs rozpoczyna się opłynięciem wyspy. Zachód słońca  oraz nocleg w rejonie uznanej za najpiękniejszą na Praslin plaży Lazio.

Dzień 2
Rankiem kierujemy się na wyspę Cousin będącej z niezwykle rzadkich gatunków egzotycznych ptaków. Będziecie mieli Państwo szansę spotkać m.in. namorzynka seszelskiego, którego populacja liczyła jeszcze niedawno niewiele ponad dwadzieścia sztuk, sroczkę seszelsą, będącą jednym z najrzadszych ptaków na świecie, czy wikłacza seszelskiego, żyjącego jedynie na 4 wyspach na świecie.

Dzień 3
Przepłynięcie na Wyspę Curieuse, objętą w całości Morskim Parkiem Narodowym, niegdyś nazywaną Ile Rouge, ze względu na wyraźnie czerwony kolor wyspy od strony oceanu. Niezwykła  szansa podglądania kolonii żółwi olbrzymich w ich naturalnym środowisku. Dzień kończymy wypoczynkiem połączonym ze snorklowaniem  na malutkiej wysepce St. Pierre.

Dzień 4
Kontynuujemy podróż w kierunku wyspy Coco Island, jednego z najatrakcyjniejszych miejsc dla amatorów nurkowania i snorkelingu. Ogromna szansa na spotkanie żółwi wodnych, które masowo występują w tej okolicy. Po południu kierujemy się na Wyspę La Digue, słynącą z najpiękniejszych plaż oraz najbardziej malowniczych widoków na Seszelach. Wizyta na najsłynniejszej plaży Source d’Argent  oraz na kolonialnej plantacji wanilii i cynamonu  L’Union. Tutaj zobaczyć możemy również starą fabrykę kopry (wysuszonego nasienia palmy kokosowej) oraz dom i cmentarz pierwszych osadników wyspy.

Dzień 5
Kontynuacja zwiedzania La Digue, wypoczynek, zwiedzanie wyspy pieszo, wozem zaprzęgniętym w woły  lub rowerem - najbardziej popularnym na wyspie środkiem lokomocji. Od południa powrót na przystań na Wyspie Praslin.

Rejsy szkunerem
Dla amatorów rejsów pod żaglami polecamy wyprawę pięknymi, nowoczesnymi lub odrestaurowanymi szkunerami, które zabierają na pokład max. 20 gości. Do dyspozycji kabiny 2, 3-osobowe.

Dzień 1
Zaokrętowanie w porcie Inter-Island Quay na Wyspie Mahe ok. godz. 10:30.Wypływamy z portu ok. południa w kierunku Wyspy Praslin. Wieczór rozpoczyna się powitalną kolacją w formie barbecue.

Dzień 2
Poranek poświęcony nurkowaniu oraz snorklowaniu. Po południu przepłynięcie do portu St. Anne na Praslin, drugiej co do wielkości wyspy Seszeli. Możliwość zorganizowania wyprawy do niezwykłego, naturalnego rezerwatu Valle de Mai, wspaniałego dziewiczego lasu z 7-tys. palm kokosowych oraz słynnymi owocami Coco de Mer.

Dzień 3
Przepłynięcie na Wyspę La Digue, obowiązkowy punkt programu turystów przylatujących na Seszele. Czas wolny na zwiedzanie okolicy, niezwykle popularne - wycieczki rowerowe oraz wypoczynek na słynnej plaży Source d’Argent.

Dzień 4
Rejs kontynuujemy na Wyspy Gande Soeur oraz Petit Soueur, wspanaiłe miejsca do nurkowania i snorkelingu. Po południu przepłynięcie na Coco Island, jedną z perełek archipelagu.

Dzień 5
Przepłynięcie na Booby Island na poranne nurkowanie. Dalej udajemy się na granitową Wyspę Aride , będącą  naturalnym  rezerwatem z niezwykłą populacją ptaków morskich. W programie zwiedzanie wyspy.

Dzień 6
Podróż kontynuujemy na Wyspę Curieuse. objętą w całości morskim parkiem narodowym, niegdyś nazywaną Ile Rouge ze względu na wyraźnie czerwony kolor wyspy od strony oceanu. Będziecie mieli Państwo szansę podglądać kolonię żółwi olbrzymich. Po południu czas na wypoczynek i nurkowanie.

Dzień 7
Rankiem skierujemy się w drogę powrotną w kierunku Wyspy Mahe. Po drodze zatrzymamy się na Ile Seche, ostatnia szansa na kąpiel i podglądanie podwodnego świata.

Dzień 8
Wczesnym rankiem ok. godz. 8:30  dopłynięcie do Portu Victoria.

Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci: tel. 22 633-77-79
Seszele jacht