Seszele - Wycieczki fakultatywne

WYCIECZKI  Z  WYSPY  MAHE

Mahe Discovery
Wycieczka po  Mahe, pozwalająca w ciągu jednego dnia poznać historię oraz najciekawsze miejsca największej wyspy Seszeli.  Podróż rozpoczynamy wizytą w ogrodzie botanicznym na przedmieściach stolicy Viktorii. Razem z lokalnym przewodnikiem zatrzymamy się  w najmniejszej stolicy świata, gdzie będziemy mogli zobaczyć najważniejsze budynki miasta: sąd, muzeum, pocztę, wieżę zegarową „Little Ben”. Spacer główną ulicą  Albert Street oraz postój na niezwykle kolorowym targowisku, gdzie sprzedawane są świeże ryby, tropikalne owoce, warzywa, herbata oraz przyprawy. Po dokonaniu zakupów przejazd górską przełęczą Sans Soucis  pośród niezwykle malowniczych widoków  na południe wyspy. Lunch w lokalnej  kreolskiej restauracji położonej wśród pięknych wzgórz Takamaka. Po lunchu przejazd do zrekonstruowanej kolonialnej plantacji herbaty Jardin du Roi oraz do lokalnej  wioski tutejszych rzemieślników.

Praslin / La Digue
Nikt nie jest w stanie poznać prawdziwych uroków Seszeli bez odwiedzenia dwóch najpiękniejszych wysp archipelagu: Praslin i La Digue. Praslin to druga co do wielkości wyspa Seszeli. Położona w odległości 1,5 godziny drogi łodzią od Mahe. Podczas pobytu na Praslin odwiedzicie Państwo Valle de Mai - wspaniały, dziewiczy las z 7-tys. palm oraz czarną papugą, występującą jedynie na 2 wyspach na świecie. La Digue jest wyspą słynącą z niezwykłych granitowych formacji skalnych. Tutaj znajdują się również dom i rodzinny cmentarz pierwszych osadników wyspy,  fabryka kopry (wysuszonego nasienia palmy kokosowej) oraz plantacja cynamonu i wanilii. Niewątpliwą atrakcją jest najsłynniejsza na Seszelach plaża Source d’Argent,  która była miejscem powstania wielu filmów reklamowych. Ta właśnie plaża wybrana została przez twórców filmów o przygodach J. Bonda oraz Goodbye Emmanuelle jako niezwykle malownicze tło akcji.

Rejs z  wizytą na lokalnym targu na słynnej plaży Beau Valon
Popołudniowy rejs rozpoczyna się w stolicy Victorii. Zatrzymamy się na słynnym lokalnym targowisku Bazar Labrin przy plaży Beau Vallon. Będziecie Państwo mogli zakupić lokalne wyroby i rękodzieła. Gdy nad oceanem zachodzi słońce powracamy na łódź. Przy kreolskich melodiach kucharz zaprasza gości na degustację potraw lokalnej kuchni  oraz egzotycznych koktajli.
                 
Rejs katamaranem
Wieczorny rejs katamaranem o zachodzie słońca z romantyczną kolacją przy świecach.
Wieczór umilać będą występy  kreolskiego zespołu muzycznego i lokalne tropikalne koktajle.

WYCIECZKI  Z  WYSPY  PRASLIN

Rejs na wyspy Cousin, Curieuse i Saint-Pierre
Wyprawę rozpoczynamy z przystani St. Anne, skąd przeprawiamy się łodzią motorową do naturalnego rezerwatu na wyspie Cousin, słynącego z niezwykle rzadkich gatunków ptaków. Będziecie mieli Państwo szansę spotkać m.in. namorzynka seszelskiego, którego populacja liczyła jeszcze niedawno niewiele ponad dwadzieścia sztuk, sroczkę seszelską, będącą jednym z najrzadszych ptaków na świecie, czy wikłacza seszelskiego, żyjącego jedynie na 4 wyspach na świecie. Przeprawa na wyspę Curieuse, objętą w całości morskim parkiem narodowym, niegdyś nazywaną Ile Rouge, ze względu na wyraźnie czerwony kolor wyspy od strony oceanu. Będziecie mieli Państwo szansę podglądać kolonię ogromnych żółwi olbrzymich. Wycieczka kończy się  wypoczynkiem połączonym ze snorklowaniem  na malutkiej wysepce St. Pierre, gdzie na plaży będzie serwowany lunch w formie barbecue.

Valle-de-Mai / Anse Lazio
Wycieczka do najsłynniejszego na wyspach naturalnego rezerwatu Valle-de-Mai, wspaniałego, dziewiczego lasu z 7-tys. palm kokosowych. Owoce Coco de Mer stały się wizytówką i symbolem Seszeli ze względu na  niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju kształty. Będziecie mieli Państwo szansę podziwiać bujną egzotyczną roślinność nietkniętą przez cywilizację, a także rzadkie gatunki ptaków m.in czarną papugę, występującą jedynie na 2 wyspach na świecie. Piękno doliny sprawia, że rezerwat porównywany jest do cudownych ogrodów Edenu. Popołudniu czas na odpoczynek  pięknej plaży Lazio.

Całodniowa wycieczka po wyspie La Digue
Nie można poznać prawdziwych uroków Seszeli nie odwiedzając wyspy La Digue, uważanej za jedną z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych wysp na świecie. Słynie ona z niezwykłych granitowych formacji skalnych. To właśnie tutaj na  słynnej plaży Source d’Argent nakręconych zostało wiele filmów reklamowych przez międzynarodowe koncerny. Tutaj też nagrywane były sceny do znanych  filmów Emanuelle oraz przygód J. Bonda. W drodze na plażę d’Argent zobaczycie Państwo dom i rodzinny cmentarz pierwszych osadników wyspy, fabrykę kopry (wysuszonego nasienia palmy kokosowej), starą plantację wanilii i cynamonu.  Lunch w lokalnej, kreolskiej restauracji oraz relaks i nurkowanie.

Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci: tel. 22 633-77-7922 633-77-79
Seszele flora i fauna