Cinnamon Wild Yala *****

PARK NARODOWY YALA, SRI LANKA

The Chaaya Wild to jedyny hotel położony bezpośrednio na terenie Parku Narodowego Yala. Dzięki swojej unikatowej lokalizacji wystarczy wyjrzeć przez okno, by obcować z tutejszą przyrodą.  Do najczęściej spotykanych zwierząt należą tu  słonie i wodne bawoły, ale szczęśliwcom udaje się zaobserwować także lamparty, z których słynie park. Hotel został tak skonstruowany by w jak najmniejszym stopniu ingerować w przyrodę i wtopić się w rezerwat.  Do jego budowy wykorzystano naturalne elementy, głównie drewno i kamień, a  w wystroju znajdziemy plemienne malowidła i rzeźby. Hotel składa się z 66 indywidualnych domków typu Jungle Chalets i Beach Chalets rozsianych po buszu.  Wieczorami organizowane są tematyczne kolacje pod gołym niebem. 
 
Jungle Chalets – indywidualne domki z werandami, wyposażone w klimatyzację, TV, odtwarzacz DVD, mini-bar, sejf, telefon, internet wifi, serwis do kawy/herbaty, suszarkę do włosów.
 
Beach Chalets – zbudowane na palach z balkonami z widokiem na Ocean Indyjski. Wyposażenie jak w Jungle Chalets.
 
Do dyspozycji: restauracja, 3 bary, wieża obserwacyjna z panoramicznym widokiem na pobliskie skały, gdzie pojawiają się lamparty, basen, butik, ścieżki przyrodnicze.
 
Hotel organizuje następujące aktywności: wycieczki z ornitologiem w celu obserwacji ptactwa, kampingi w buszu, nocne safari, tropienie zwierząt po ich śladach, pokazy filmowe pod gołym niebem

Rezerwacja : 22 633-77-79
 
Sri Lanka hotel Chaaya Wild Yala słonie