SRI LANKA + MALEDIWY (13 DNI)

KOLOMBO – PINNAWELA – KANDALAMA – SIGIRIYA – POLONNARUWA – DAMBULLA – MATALE – KANDY – NUWARA ELIYA – KOLOMBO - MALEDIWY

Wycieczka organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji. Terminy, ilość osób, długość pobytu dowolna, program można modyfikować wg oczekiwań klientów.
W celu wyceny, rezerwacji oraz dodatkowych pytań prosimy o kontakt: tel.+22 633-77-7922 633-77-79

Dzień 1     Wylot do Kolombo
Przelot do Kolombo z przesiadką w europejskim porcie.

Dzień 2    Kolombo – Kandalama

Po przylocie spotkanie z naszym przedstawicielem i transfer do wyjątkowego hotelu wtopionego w skały Heritance Kandalama*****. Po drodze wizyta w sierocińcu dla słoni Pinnawela. Czas wolny na odpoczynek po długim locie. Kolacja i nocleg w wyjątkowym hotelu położonym pośród dżungli Kandalama *****.

Dzień 3    Kandalama – Sigiriya – Pollonaruwa – Kandalama
Po śniadaniu wycieczka do Sigiriyi, gdzie znajdują się pozostałości fortecy z V w. n.e. położonej na szczycie gigantycznej 200-metrowej skały.  Wspinaczka na szczyt po spiralnych schodach, gdzie po drodze w skalnym nawisie można podziwiać  światowej sławy freski „Boskich Służących” Sigiriyi. Następnie przejazd do Pollonaruwy. Zwiedzanie starożytnej stolicy Sri Lanki, gdzie zachowały się ruiny Pałacu Królewskiego, Gal Viharaya, w tym niezwykłe, imponującej wielkości wykute w skale posągi Buddy, Sala Audiencyjna, Łaźnia Lotosa, statua króla Parakramabahu Wielkiego i jezioro Parakrama Samudraya. Po południu powrót do hotelu Heritance Kandalama*****. Kolacja i nocleg.

Dzień 4    Kandalama – Dambulla – Matale – Kandy

Po śniadaniu wyjazd do Kandy. Po drodze zwiedzanie jaskiń Dambulla z kompleksem pięciu świątyń, z niezwykłymi malowidłami ściennymi  o powierzchni 2000 m2. Znajduje się tu również 150 posągów Buddy. Miejsce zostało wpisane na listę UNESCO. Nastepny przystanek będzie w ogrodzie przypraw Matale. Po południu zwiedzanie miasta Kandy. Wizyta na miejscowym targu, centrum rzemiosła, Muzeum Kamieni Szlachetnych oraz w Lapidarium. Wieczorem zwiedzanie Świątyni Dalada Maligawa, w której znajduje się  Relikwia Zęba Buddy oraz pokaz tradycyjnych lankijskich tańców. Kolacja i nocleg w hotelu Earl’s Regency*****.

Dzień 5          Kandy – Paradeniya - Plantacja herbaty - Nuwara Eliya

Po śniadaniu wizyta w Ogrodach Botanicznych Paradeniya, gdzie na obszarze 147 akrów podziwiać można nadzwyczajną różnorodność drzew, krzewów i kwiatów. Następnie przejazd w kierunku centralnej, górzystej części Sri Lanki, pokrytej polami herbacianymi. Ze wzgórz roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na Sri Lance. Wizyta na plantacjach herbaty, gdzie zapoznamy się z procesem  produkcji, słynnej na całym świecie, cejlońskiej herbaty. Kolacja i nocleg w hotelu Tea Factory****, który powstał z przekształcenia fabryki herbaty.

Dzień 6    Nuwara Eliya – Kitulgala - Kolombo
Śniadanie w Tea Factory. Po śniadaniu przejazd do Kitulgala. Kitulgala jest niedużą wioską położoną nad rzeką Kelani, która oferuje niezłe warunki do uprawiania raftingu. Okoliczne wzgórza, pokryte lasem deszczowym, słyną z ciekawych tras trekkingowych i świetnych miejsc do obserwacji ptaków. To tutaj kręcono film "Most na rzece Kwai". Opcjonalny rafting po rzece Kelani: 25 USD/osobę.
Przyjazd do stolicy Sri Lanki - Kolombo i zakwaterowanie w hotelu Cinnamon Grand 5*. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7    Kolombo - Malediwy
Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot na Malediwy.  Po przylocie transfer hydroplanem lub szybką łodzią motorową do wybranego hotelu.

Dzień 8-11    Malediwy
Czas wolny na odpoczynek w wybranym hotelu.

Sun Island Resort & Spa 4* - pokoje typu Standard Beach Bungalow
Royal Island Resort & Spa 5* - pokoje typu Beach Villa

Dzień 12    Wylot do Polski
Śniadanie. Transfer hydroplanem lub szybką łodzią motorową na lotnisko w Male. Wylot do Polski.

Dzień 13    Przylot do Polski
Hotel na MalediwachCena za osobę za program
Sri Lanka + Malediwy
Sun Island Resort & Spa 4*1090 USD + 845 EUR
Royal Island Resort & Spa 5*1090 USD + 990 EUR

Cena przelotu międzynarodowego od ok. 3500zł/osobę.

Cena programu obejmuje:
- zakwaterowanie zgodnie z programem na Sri Lance i w wybranym hotelu na Malediwach w pokojach 2-osobowych
- wyżywienie: 2 posiłki dziennie podczas całego wyjazdu
- zwiedzanie na Sri Lance z anglojęzycznym przewodnikiem
- prywatne transfery na Sri Lance
- transfery Male - hotel - Male na Malediwach
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż

Cena nie zawiera:
- przelotów międzynarodowych (cena podana osobno)
- wizy na Sri Lankę (30 USD/osobę)
- dodatkowych posiłków (lunchy), napoi do kolacji
- dodatkowych wycieczek
- wydatków osobistych
- napiwków

Uwagi:
Program jest przykładowy i może być modyfikowany według Państwa życzeń.

Szczegółowe informacje i rezerwacja: 22 633-77-79
Program Sri Lanka - Malediwy 1