Nurkowanie w Tajlandii

W samym sercu Tajlandii na wyspach Phi Phi znajduje się słynny marynistyczny Park Narodowy, słynący z unikalnych miejsc do nurkowania, gdzie w otoczeniu raf koralowych i bogatym świecie podwodnej flory i fauny, można z poczuciem całkowitego bezpieczeństwa oddać się przyjemności nurkowania. Można tu także  obserwować rekiny, nurkować wśród groźnych podwodnych ścian wysp Bidah i spokojnych wód zatoki Loh Samal. Kluby nurkowe spełniają tu wszelkie wymogi bezpiecznego nurkowania - od sprzętu najwyższej klasy aż po wielojęzycznych instruktorów, którzy dołożą wszelkich starań, aby otworzyć przed Państwem przepiękny  podwodny świat.


MIEJSCA NURKOWE WOKÓŁ WYSP "PHI PHI" :

BIDAH ISLADS (BIDAH NAI i BIDAH NOI) - są to dwie podwodne, skalne wieże, zaczynające się na głębokości 5 m i opadające do glębokości 33 m. Występują tu silne prądy. Miejsce charakteryzuje sie niezwykłą ilością i rożnorodnością ryb. Atrakcją jest plywanie w ich tlumie wokół i pomiędzy wieżami.

Płetwonurek otoczony jest przez ogromne ilości ryb. Często można spotkać stada barakud, tuńczyków, makreli. Nierzadko podczas podwodnej wędrowki widzi sie rekina zebrę (lamparciego), rekina czarnopłetwego, żólwie morskie oraz rekina wielorybiego.

Głębokość - 30 m. Stopień zaawansowania - dla wszystkich

MAYA BAY - nurkowanie odbywa sie przy ścianie pokrytaj rożnego rodzaju koralem oraz ostrygami. Malowniczości dodają wielkie rozgwiazdy tzw. korony cierniowe. Miejsce to obfituje w mureny, groźnie wygladające ze swych ukryć. Występuje tu gąbka baryłkowata dająca schronienie małym rybom.

Głębokość - 20 m. Stopien zaawansowania - dla wszystkich

LOH SAMAH - w tej niezbyt glębokiej zatoce pośród formacji koralowych częstym widokiem są żółwie i ośmiornice. Pośród podwodnych skał zatoki żyją barakudy, mureny, strzępiele i pięknie ubarwione ryby papuzie.
Głębokość - 18-20 m. Stopien zaawansowania - dla wszystkich

PI-LEH - znajduje sie tu podwodny kanion pomiędzy wyspami, schodzacy do głębokości 12m. Nurkowanie odbywa sie wzdłuż ścian, do ktorych przytwierdzone są ogromne gorgonie i miekkie korale, dające schronienie bajecznie kolorowym rybom.
W zagłębieniach skalnych często można zobaczyć czające się tam strzępiele

Głębokość - 18 m. Stopien zaawansowania - dla wszystkich

SHARK POINTS - wokół wysp PHI-PHI są trzy miejsca gdzie przypływają rekiny: 

1. HIN PHAE-wokół skał wystajacych z morza o określonych porach dnia można spotkać rekiny czarnopłetwe i białopłetwe. Miejsce łatwo dostępne z brzegu dla osób uprawiających snorkeling.
Głębokość - 10 m. Stopien zaawansowania - dla wszystkich
2. KARAN HENG - jest to wypłycenie na pełnym morzu, w zwiazku z tym wystepują tam liczne prądy. W miejscu tym często można spotkac rekiny zebry, zwane również leopardami, odpoczywające leżąc pod prąd na piasku. Ponadto przypływają tam żółwie, stada skrzydlic, a także ogromne barakudy. W sezonie zimowym miejsce to odwiedza rekin wielorybi.
Głębokość - 18m. Stopień zaawansowania - dla doswiadczonych
3. HIN LOH - jest to najdalsze miejsce nurkowe, dostępne przy bezwietrznej pogodzie. Podobnie jak Karan Heng, jest to wypłycenie na pełnym morzu. Podczas odplywu na powierzchni widoczne są skały. Można obserwować tu rekiny zebry i czarnopłetwe, zimą przypływa tu rekin wielorybi.
Głębokość - 20 m. Stopień zaawansowania - dla doświadczonych

HIN DOT  - Jedno z najwspanialszych miejsc nurkowych wokol Phi Phi. Małe skaliste wyspy któych ściany schodzą pionowo w gląb morza do głębokości 25 m. Jedna z atrakcji tego miejsca jest nurkowanie przy ścianie, tzw. wall diving, a dreszczu emocji dodają podwodne tunele w skałach. Nurkowanie przy tych wyspach cechuje doskonała widoczność, dochodząca do 30 m.
Głębokość - 33 m. Stopien zaawansowania - dla doswiadczonych

PA LONG BAY - jedna z bardziej malowniczych zatok wysp PHI-PHI. Doskonale miejsce do nurkowania dla ludzi z niedużym doświadczeniem. Glebokość dochodzi do 20-25 m. Miejsce to charakteryzuje sie różnorodnością gatunków korali tworzących niesamowite kształty. Do najciekawszych gatunków, które można tu spotkac, należą skrzydlice, mureny, barakudy, szkaradnice oraz węże morskie. Jest to rownież miejsce wystepowania muszli zwanych Trydaknami.
Głębokość - 20 m. Stopien zaawanswowania - dla wszystkich

MUSHROOM ROCK- nazwa pochodzi od skaly znaczacej miejsce nurkowe, wygladem przyprminajacej olbrzymi grzyb. Dno pokryte jest duzymi odlamami skalnymi, porosnietymi koralem i ukwiatami. Wokol nich kraza niezliczone ilosci ryb tropikalnych.
Głębokość - 25 m. Stopień zaawansowania - dla wszystkich

NURKOWANIE W JASKINIACH - okolice PHI-PHI obfituja w podwodne groty i jaskinie. Jest to jedno z bardziej popularnych miejsc do tego typu nurkowan w calej Poludniowo - Wschodniej Azji. Najbardziej znana i odwiedzana przez podwodnych turystow jest jaskinia w okolicy WANG LONG BAY. Podwodne wejscie znajduje sie na glebokosci 19m. Stamtąd prowadzi tunel wznoszacy sie do góry i kończący sie w olbrzymiej komorze z powietrzem, gdzie można zdjąć sprzęt i odbyć spacer. Jest to miejsce tylko dla pletwnurkow z dużym doświadczeniem
 

Wszystkie wyzej wymienione miejsca, z wyjatkiem jaskin, nadaja sie do nurkowania w nocy. Miejsca nurkowe dostepne sa przez caly rok, chociaz lepsze warunki panuja w porze zimowej.

Okolice wysp PHI-PHI znajduja sie w Parku Narodowym, gdzie zabronione jest zbieranie wszelkich podwodnych pamiatek.

Dozwolone jest łowiectwo podwodne według ścisle określonych reguł.

 Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci: tel.22 633-77-79 

Tajlandia nurkowanie rafa koralowa