Uganda - Śladami Wielkiej Szóstki


Wyprawa organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji. Terminy dowolne, długość pobytu może być modyfikowana wg. Państwa sugestii. Standard zakwaterowania został specjalnie przez nas wyselekcjonowany i dobrany do Państwa oczekiwań.


1 Dzień (D)

Przylot do Kampali. Kolacja i nocleg w butikowym hotelu The Emin Pasha.


2 Dzień
  (B,L,D)
Poranny przejazd do Parku Narodowego Murchison Falls – jednego z największych w Ugandzie. W drodze do parku wizyta w Ziwa Rhino Sanctuary – obserwacje grupy nosorożców białych południowych, gatunku zagrożonego wymarciem. Nazwę Murchison Falls park zawdzięcza spektakularnym wodospadom na Nilu. Poza rzeką to jeden z największych terenów porośnięty sawanną. Już w czasie przeprawy promowej do hotelu na brzegu rzeki mamy szansę zobaczyć hipopotamy i polujące nad wodą brzytwodzioby. Nocleg w urokliwym hotelu Chobe Safari Lodge.


3 Dzień (B,L,D)

Całodzienne zwiedzanie Parku Narodowego Murchison Falls. W godzinach rannych wyruszymy na samochodowe safari do królestwa słoni, żyraf, lwów i bawołów afrykańskich. Po południu popłyniemy łodzią wzdłuż brzegów Nilu w kierunku wodospadu Murchison. Ta malownicza droga wodna będzie doskonałą okazją aby fotografować i obserwować z bliska stada hipopotamów i zdążających do wodopoju słoni i antylop. To również świetne miejsce obserwacji ogromnych ilości wodnego ptactwa. Zobaczymy tu: bociana żabiru, brzytwodzioba afrykańskiego i kolorowe żołny czerwonogardłe gniazdujące w norach wysokich nadbrzeżnych klifów. Tu też po raz pierwszy zobaczymy ptaka herbowego Ugandy – żurawia - koronnika szarego. Dopłyniemy do wodospadu gdzie na skałach przesiadują żwirowce skalne i przy nich opuścimy łodzie by tym razem pieszo i z góry obserwować jak wody Nilu, kaskadą w kolorach tęczy, opadają z hukiem 43 metry w dół. Powrót do hotelu Chobe Safari Lodge. Kolacja i nocleg.

4 Dzień
  (B,L,D)
Po śniadaniu przejazd do Kibale Forest - widokową trasą przez zielone wzgórza, wioski, plantacje herbaty z masywem Rwenzori w tle, dojedziemy do rozpościerających się na przestrzeni 770 kilometrów kwadratowych terenów leśnych Kibale. Żyje tu 13 gatunków małp i liczne gatunki ptactwa leśnego. Obiad w drodze. Kolacja i nocleg w Kyaninga Lodge.

5 Dzień  (B,L,D)
Piesza wycieczka pod okiem wykwalifikowanego przewodnika w poszukiwaniu szympansów w głąb najpiękniejszych lasów Ugandy. Żyje tu największa na świecie populacja naczelnych. Spotkać tu można w sumie przedstawicieli 12 gatunków małp, ale również 325 gatunków ptaków i ponad 140 gatunków różnobarwnych motyli. W gąszczu tropikalnego lasu będzie okazja do obserwacji żyjących tam szympansów. Drzewa w Kibale Firest osiągają 55 metrów wysokości. Duża szansa na spotkanie z małpami, wśród których są także pawiany oraz makaki. Trekking może być dość intensywny. Odwiedziny miejscowej wioski. Lunch. Kolacja i nocleg w Kyaninga Lodge.

 

6 Dzień (B,L,D)
Po śniadaniu wycieczka do dawnego krateru wulkanu, a następnie przejazd do Park Narodowego Królowej Elżbiety - drugiego co do wielkości parku Ugandy, położonego u stóp ośnieżonego masywu Ruwenzori, sąsiadującego z jeziorami Edwarda i Georga. Po drodze przekroczymy równik. Dojeżdżając do parku spotkać można gazele, guźce i lwy. Popołudniowe safari w parku Queen Elizabeth. Kolacja i nocleg w Katara Lodge.

 

7 Dzień (B,L,D)
Po wczesnym śniadaniu safari. Będzie okazja by podziwiać tu słonie, lamparty, bawoły, antylopy, hipopotamy i lwy oraz liczne gatunki ptaków. Po obiedzie udamy się w 2- godzinny rejs łodzią po kanale Kazinga stanowiącym naturalne połączenie pomiędzy Jeziorem Edwarda i Jeziorem Georga. Niezapomnianych wrażeń dostarczy widok słoni, bawołów czy hipopotamów ochładzających się na brzegach rzeki. Okolice kanału słynną również z ponad sześciuset barwnych gatunków ptaków. Kolacja i nocleg w Katara Lodge.

8 Dzień (B,L,D)
Po śniadaniu przejazd przez Wyżynę Kigezi - tereny nazywane popularnie „Szwajcarią Afryki”, które obfitują w malownicze widoki i tarasy skalne skupione wokół długich, krętych dróg prowadzących do Bwindi. Po drodze lunch. Safari w części południowej części Parku Narodowego Królowej Elżbiety - Ishasha- słynącego z wyjątkowego gatunku lwów wspinających się po drzewach. Po południu spacer do wodospadu. Kolacja i nocleg w Mahogany Springs Lodge.

9 Dzień (B,L,D)
Po wczesnym śniadaniu wyruszymy na poszukiwanie goryli górskich. Trekking rozpoczniemy wczesnym rankiem, przedzierając się przez gęstwiny lasu deszczowego w poszukiwaniu rodziny tych niezwykle zagrożonych ssaków. Następnie spędzimy niezapomnianą godzinę w towarzystwie wyjątkowych, majestatycznych i spokojnych gigantów. Po południu, jeśli czas na to pozwoli, udamy się na wycieczkę do jednej z tradycyjnych ugandyjskich wiosek, aby poznać lokalne zwyczaje, tradycje i sposób życia  Kolacja i nocleg w Mahogany Springs Lodge.

10 Dzień (B,L)
Po śniadaniu przelot do Entebbe. Obiad w hotelu Serena Lake Victoria . Odpoczynek przy basenie. Transfer na lotnisko. Wylot z Entebbe do Polski.


Ceny
Cena od osoby przy min 4 osobach : 4.370 USD
Cena przelotu w zależnosci od wyboru linii lotniczej i terminu od 2.800 PLN

Szczegółowe informacje i rezerwacja
: tel. +22 6337779

Uganda goryl górski