USA - Warto zobaczyć

Ogrom atrakcji turystycznych Stanów Zjednoczonych może sprawić zawrót głowy. Chcąć zobaczyć nawet te najważniejsze trzeba podróż podzielić na kilka wyjazdów, chyba że mamy do wykorzystania przynajmniej kilka miesięcy.  Znajdziemy tu najpiękniejsze krajobrazy świata w licznych parkach narodowych, można też ruszyć trasą słynnej Route 66 czy po miejscach związanych z ulubionymi filmami. Poniżej przedstawiamy kilka naszych ulubionych miejsc w USA:

Park Narodowy Yellowstone (Wyoming)

Jeden z najwspanialszych i najsłynniejszych parków świata. Leży na 6 płaskowyżach pokrytych ponad 300 gejzerami, oraz gorącymi źródłami mieniącymi się fantastycznymi kolorami. Licznie zamieszkany przez bizony, wilki i jelenie amerykańskie.

Kanion Kolorado (Arizona)

Najsłynniejszy kanion świata. Dotarcie do jego krawędzi zachwyci nawet najbardziej wybrednego turystę. Kolor jego ścian zależy od pory dnia, dlatego też warto spędzić tu przynajmniej jeden dzień, a na pewno zachód słońca! Do najlepszych punktów widokowych zabierze nas darmowy bus. Można także zejść na dno kanionu lub spłynąc na pontonach.

Park Narodowy Arches (Utah)
Kraina przepięknych łuków skalnych wyrzeźbionych przez wiatr, piasek i wysokie wahania temperatur. Najsłynniejszym jest Delicate Arch, do którego wiedzie wspaniały szlak. Łuk przedstawiany jest na wielu pocztówkach i okładkach albumów z cudami przyrody, przez co znany jest niemal każdemu człowiekowi. Wg nas jest to jedno z najpiękniejszych miejsc jakie stworzyła Ziemia.

Yosemite (Kalifornia)
Park z przepięknymi polodowcowymi dolinami i stromymi granitowymi ścianami. Do najpiękniejszych miejsc należy góra Half Dome - symbol Kalifornii, punkt widokowy Glacier Point, najwyższy wodospad  Ameryki Północnej - Yosemite Falls oraz najsłynniejsza ściana wspinaczkowa świata El Capitan. W Yosemite żyje bardzo dużo niedźwiedzi, przez co podczas dłuższych wędrówek wymaga się trzymanie pożywienia w specjalnych, metalowych pojemnikach.

Park Narodowy Bryce Canyon (Utah)
To kolejny z licznych kanionów zachodnich stanów. Tysiące iglic, przedziwne formacje skalne i fantastyczna, pomarańczowa barwa sprawiają, że spacer po parku można traktować jak przeniesienie się do  przygodowej gry komputerowej. Te geomorfologiczne stwory powstały głównie dzięki b. wysokim amplitudom temeperatury powietrza. Niech Was nie zmylą upały w ciągu dnia. W nocy w namiotach może zamarznąć woda do picia!!!

Park Narodowy Mesa Verde (Kolorado)
Jego główną atrakcją są prekolumbijskie osiedla mieszkalne typu pueblo, wydrążone w ścianie kanionu przez Indian Anasazi w okresie między VI a XIV wiekiem naszej ery.

Everglades (Floryda)
nazywane „morzem traw”, to bagienny teren, na którym żyje ponad 800 gatunków kręgowców wodnych i lądowych, w tym aligatory, manaty, pumy i czaple.
USA warto zobaczyć, kaniony