USA - Informacje ogólne

W USA proponujemy programy indywidualne "szyte na miarę" na bazie wypożyczenia samochodu (bez lokalnego kierowcy-przewodnika).
Stany Zjednoczone to kraj nieograniczonych możliwości, niesamowitej różnorodności krajobrazów, oraz wielokulturowych miast, które sprawiają, iż spędzenie wakacji właśnie tam jest marzeniem niejednego z nas.

Czwarte największe państwo świata, pozostaje nadal jednym z najmniej zaludnionych krajów na świecie. Rozległe lasy, góry, stepy i pustynie oraz gigantyczne pola uprawne, sprawiły iż ¾ ludności skupiła się głównie wokół wielkich aglomeracji na atrakcyjnym wschodnim oraz zachodnim wybrzeżu kraju, podczas gdy ogromna część terytoriów do dziś pozostaje dzika i zdumiewająca.
Poprzecinany pasami wysokiej jakości autostrad, łączących 50 stanów, Meksyk z Kanadą oraz Ocean Atlantycki ze Spokojnym, USA jest jednym z najlepiej rozwiniętych krajów na świecie. Amerykański styl życia, Hollywood oraz pop kultura przyciągają turystów z całego świata do jego wielkich miast, neonów, centrów rozrywki, sportu i hazardu w poszukiwaniu nowych przeżyć i emocji. Na top liście znajdują się błyszczące kasyna Las Vegas, Manhattan (Nowy Jork), Beverly Hills i Aleja Gwiazd (Los Angeles),
Disney Word (Orlando Floryda) czy słoneczne Hawaje, oraz dobrze nam znane z produkcji hollywoodzkich symbole Ameryki takie jak: Statua Wolności, Central Park (Nowy Jork), Opera Narodowa Kennediego i Biały Dom (Waszyngton DC), Golden Gate Bridge i Alcatraz (San Francisco).
Ale Ameryka to nie tylko Chicago, Miami czy Phoenix, Ameryka to przede wszystkim 9 mln km2 powierzchni ziemi na której rozciągają się Kordyliery, Wielkie Równiny, Niziny Wewnętrzne z krainą Wielkich Jezior, Nizina Zatokowa, Atlantycka oraz Appalachy. W jego skład wchodzą również Alaska i Hawaje oraz terytoria zależne: Wyspy Dziewicze, Guam, Midway, Samoa Amerykańskie i Wake. Od strefy zwrotnikowej, poprzez podzwrotnikową (część środkowa kraju), umiarkowaną (część północna) aż po okołobiegunową (Alaska), kraj ten może poszczycić się przebogatą florą i fauną, oraz mnóstwem zjawiskowych Parków Narodowych. Parki te są jednymi z najpiękniejszych pomników natury, jakie możemy spotkać na świecie i nie mają sobie równych w Europie.

USA to niewątpliwie wyjątkowy kraj, w którym nie sposób się nudzić i w którym każdy znajdzie coś co go zachwyci.

Szczegółowych informacji udzielają nasi konsultanci: tel: 22 633-77-79

 
USA informacje ogólne