Zachodnie Stany i Parki Narodowe USA, 10 noclegów z polskim pilotem

LOS ANGELES – JOSHUA TREE – LAUGHLIN – KANION KOLORADO – MONUMENT VALLEY – PARK NARODOWY CANYONLANDS - MOAB -  PARK NARODOWY ARCHES – PARK NARODOWY BRYCE – ST GEORGE – LAS VEGAS – DOLINA ŚMIERCI – BAKERSFIELD – PARK NARODOWY YOSEMITE – MODESTO – SAN FRANCISCO

Wyjazdy indywidualne dostosowane do wybranego przelotu.

Dzień 1: Los Angeles

Wylot do Los Angeles. Po przylocie na lotnisku będzie czekał polskojęzyczny przewodnik, który popilotuje grupę do hotelu. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Dzień 2: Los Angeles
Śniadanie. Rano zwiedzanie ekskluzywnych dzielnic Santa Monica i Beverly Hills. Następnie Hollywood i spacer po słynnym Hollywood Boulevard z legendarnym Chinese Theatre Graumana, gdzie znajdują się odciski dłoni znanych gwiazd. Następnie zwiedzanie centrum miasta, spacer po dzielnicy biznesowej oraz dzielnicy meksykańskiej. Lunch we własnym zakresie. Po południu czas wolny. Opcjonalnie: transfer do Universal Studios w Hollywood, największego studia filmowego na świecie, gdzie zobaczą Państwo miejsca, w których nagrywano między innymi "Wojnę światów", „Jurassic Park" oraz serial "Gotowe na wszystko". Następnie zobaczą Państwo prezentację o najważniejszych wydarzeniach w historii filmowej Hollywood lub odkryja Państwo sekrety filmowych efektów specjalnych. Czas wolny na zwiedzanie parku we własnym zakresie. Kolacja.  Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 3 : Los Angeles - Joshua - Laughlin  
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Palm Springs. Następnie przejazd do Parku Narodowego Joshua Tree, słynącego z kaktusów i pustynno-górzystego krajobrazu. Góry Little San Bernardino przebiegają przez południowo-zachodni brzeg parku, a wyższa, wilgotniejsza i nieco chłodniejsza Pustynia Mojave jest specjalnym siedliskiem drzew Jozuego, od których park wziął swoją nazwę. To właśnie tutaj zrobiono słynne zdjęcie do okładki zespołu U2 – The Joshua Tree. Miejsce to jest także rajem dla miłośników ptaków. Żyje w nim aż 240 gatunków.  Przejazd do Laughlin, słynącego z kasyn i nocnego życia. Kolacja i nocleg.  Trasa łącznie - 590 km – ok. 6h

Dzień 4 : Laughlin - Kanion Kolorado

Śniadanie. Następnie przejazd do jednego z cudów przyrody -  Kanionu Kolorado. Spacer wzdłuż południowej krawędzi, skąd rozpościerają się fantastyczne widoki na kanion powstały w wyniku erozji trwajacej miliony lat. Opcjonalnie: przelot helikopterem nad kanionem. Kolacja  (opcjonalnie) oraz nocleg w parku. (330 km - 4h30)

Dzień 5 : Lanion Kolorado - Monument Valley – Canyonlands - Moab
Wyjazd do Monument Valley, gdzie znajdują się słynne Rękawiczki. To właśnie tutaj sfilmowano wiele westernów oraz "Odyseję Kosmiczną" Kubricka. Miejsce wciąż należy do Indian Navajo, którzy żyją tu w niezmiennych warunkach od lat. Opcjonalnie: jeep tour po terenach zamieszkałych przez Indian Navajo wraz z lokalnym lunchem. Po południu przejazd do przepięknego Parku Narodowego Canyonlands. Przystanek przy punkcie widokowym Dead Horse Point z niezapomnianym widokiem na niezwykłe formacje geomorfologiczne parku.  Kolacja oraz nocleg w pobliskim miasteczku Moab. (490 km - 7h)

Dzień 6 : Moab - Arches - Bryce
Rano wizyta w Parku Narodowym Arches słynącym z  2000 naturalnych skalnych łuków  powstałych  w wyniku erozji czerwonego i złotego piaskowca. Jeden z nich, Delicate Arch pojawia się na wielu pocztówkach i okładkach albumów o cudach przyrody.  Po południu przejaz do Parku Narodowego Bryce Canyon. To właśnie tutaj znajdziemy jeden z najbardziej baśniowych krajobrazów świata z pomarańczowymi iglicami, wieżami, oraz ostańcami powstałymi w wyniku wysokich, dobowych aplitud temperatury powietrza.  Kolacja oraz nocleg  w Bryce. (400 km - 4h30)

Dzień 7 : Bryce - St George - Las Vegas
Spacer w Bryce Canyon, jednym z najbardziej fascynujących parków przyrodniczych stanu Utah. Olśniewające kształty i odcienie kamienia słynnych Pink Cliffs mienią się od świtu do zmierzchu. Następnie przejazd do St George, miasta założonego przez Mormonów. Postój fotograficzny w centrum Mormon. Przejazd do Doliny Ognia (Valley of Fire), która jest najstarszym parkiem stanowym w Nevadzie. To wspaniały krajobraz pustynny z wielobarwnymi i interesująco wyrzeźbionymi skałami, bedącymi pozostałością wydm ukształtowanych 150 milionów lat temu. Wiele westernow zostało nakręconych w tym właśnie miejscu. Przejazd do Las Vegas. Czas wolny na wizytę w słynnych kasynach i spróbowanie swoich sił na jednorękich bandytach, przy ruletce czy w black-jacku.  Kolacja w formie bufetu i nocleg w Las Vegas. (400 km - 4h30)

Dzień 8 : Las Vegas - Death Valley - Bakersfield
Śniadanie. Rano przejazd przez pustynię Nevada w drodze do Pahrump i Shoshone. Przejazd przez Dolinę Śmierci - najgorętsze miejsce na Ziemi określane słowami  "ani strumienia wody do picia, ani drzewa do powieszenia". Przystanek przy Badwater, największej kryptodepresji Ameryki Północnej, Furnace Creek oraz piaszczystych wydmach. Następnie wizyta  w Muzeum Borax z filmami o historii górnictwa w Dolinie Śmierci. Następnie przejazd do Bakersfield  na kolację i nocleg. (660 km - 8h40)

Dzień 9 : Bakersfield - Yosemite - Modesto
Śniadanie. Przejazd do majestatycznego Parku Narodowego Yosemite, jednego    z najpiękniejszych parków w USA. Yosemite słynie ze wspaniałych wodospadów, wszędobylskich niedźwiedzi brunatnych, sekwoi i popularnych ścian wspinaczkowych. Szczególnie pięknie prezentuje się Dolina Yosemite z jednego ze szczytów. Poznamy Half Dome – górę wizytówkę Kalifornii oraz najwyższe wodospady Ameryki Północnej: Bridalvail oraz Yosemite. Po południu przejazd do Modesto.  Kolacja  i nocleg (520 km - 7h)

Dzień 10 : San Francisco
Śniadanie. Rano przejazd do San Francisco, jednego z najczęściej fotografowanych i filmowanych  miast na świecie. Wybudowane  na kilku wzgórzach miasto jest klejnotem wspaniałej zatoki, którą przez 80% dni w roku spowija tajemnicza mgła. Zwiedzimy dzielnice biznesową, Union Square, Chinatown, następnie przejedziemy  przez znany na całym świecie most Golden Gate do malowniczej miejscowości Sausalito. Po południu czas wolny. Kolacja  i nocleg w San Francisco.

Dzień 11 : San Francisco - wylot
Po śniadaniu spotkanie w hotelu i transfer na lotnisko. Pomoc  przy odprawie. Wylot do Polski.

 Szczegółowe infornacje i rezerwacja : +4822 633-77-79
 
Zachód USA wycieczka objazdowa 10 nocy