Wenezuela - Warto zobaczyć


Caracas
stolica i centrum kulturowe Wenezueli, położne na północy kraju, posiadające urokliwe
centrum historyczne zbudowane na planie szachownicy z licznymi zabytkami.

Archipelag Los Roques
składa się z 50 wysp, wysepek i skał, wypełnionych uroczymi plażami, rafami koralowymi oraz błękitnym morzem karaibskim. Cały archipelag położony jest na obszarze parku narodowego co chroni przed powstawaniem nadmiernej infrastruktury turystycznej na jego terenie.

Isla de Margarita
piękne widoki, luksusowe hotele oraz piaszczyste plaże ma do zaoferowania dla turystów ta największa wenezuelska wyspa. Znajduje się tu Playa El Yaque – plaża o międzynarodowej renomie za idealne warunki do uprawiania sportów wodnych windsurfingu oraz kitesurfingu


Los Llanos
trawiaste równiny rosnące w sercu Wenezueli ciągnące się aż do Kolumbii. Wspaniałe miejsce dla ornitologów i biologów dzięki występowaniu tutaj ogromnej ilości gatunków dzikich ptaków i zwierząt (anakond, jaguarów).

Wodospad Salto del Angel
 Najwyższy wodospad świata, położony na wyżynie La Gran Sabana, o wysokości 979m.

La Gran Sabana
obszar sawanny i gór stołowych położonych w PN Canaima, zamieszkany przez plemiona indiańskie, w szczególności przez plemię Pemon które jest najbardziej liczebne.

Delta Orinoko
najlepiej mozna podziwiać Deltę Orinoko podczas spływu tą  największą i najważniejszą rzeką Wenezueli,  można wtedy zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt oraz Indian pływających w tradycyjnych kanoe.

Jaskinia Guacharo
Jaskinia położona w okolicach miasteczka Caripe, o głębokości 12 km, w której można zobaczyć ogromne stalaktyty i stalagmity, grawitacyjne nacieki jaskiniowe, oraz odciśnięte morskie zwierzątka z czasów kiedy jaskinia znajdowała się na dnie oceanu.
Wenezuela, wodospady