Wietnam + Kambodża, 15 dni

HANOI, ZATOKA HA LONG, HOI AN, SAJGON, TUNELE CU CHI, DELTA MEKONGU, ŚWIĄTYNIE ANGKORU, JEZIORO TONLE SAP

Wycieczka organizowana w oparciu o indywidualny serwis i prywatne transfery oraz obsługę przewodników w języku angielskim do wyłącznej dyspozycji (możliwa obsługa w j. francuskim, niemieckim, rosyjskim). Terminy dowolne, długość pobytu dowolna, program można modyfikować wg oczekiwań klientów. Wypoczynek w Hoi An można zamienić na odpoczynek w Nha Trang, Phan Thiet, Da Nang.

 

Dzień 1  Wylot do Wietnamu
Przelot do Hanoi wybranymi liniami. Lądowanie następnego dnia. 
 

Dzień 2  Hanoi
Po przylocie  powitanie i transfer do hotelu Mercure Hanoi La Gare**** (superior room). Czas wolny na odpoczynek.
 

Dzień 3  Hanoi (B)
Całodzienne zwiedzanie Hanoi, w tym: Mauzoleum Ho Chi Minha (zamknięte w poniedziałki i piątki), Pagody Na Jednym Filarze, Świątyni Literatury z XI w. Poświęconej Konfucjuszowi, Pagody Tran Quoc i Muzeum Etnologicznego. Wieczorem pokaz tradycyjnych kukiełek na wodzie w teatrze miejskim. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Mercure Hanoi La Gare**** (superior room).
 

Dzień 4  Hanoi – Zatoka Halong (B,L,D)
Po śniadaniu transfer do miejscowości Halong drogą, która wiedzie przez pola ryżowe i Deltę Rzeki Czerwojnej. Tu rozpoczynie się rejs łodzią dżonką po Zatoce Halong, będącej na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na ogromnym obszarze znajdują się tysiące wysepek i skał wyrastających wprost z kryształowych wód Morza Południowochińskiego, tworząc malownicze, niepowtarzalne krajobrazy. Podczas rejsu serwowany będzie lunch i kolacja z owoców morza. Nocleg na tradycyjnej łodzi dżonce  (Ginger Junk – ginger cabin).
 

Dzień 5    Zatoka Halong – Hanoi – Hoi An (B)
Poranek w scenerii spektakularnych formacji wapiennych. Możliwość orzeźwiającej kąpieli w morzu. Po śniadaniu rejs wśród wysp i zatok o intrygująco brzmiących nazwach: Żółwia, Ludzkiej Głowy, Bai Tu Long i gór Bai Tho. Około godziny 12.00 zakończenie rejsu.  Transfer na lotnisko w Hanoi. Przelot do Danang (19.10-20.25). Transfer do miejscowości Hoi An, oddalonej ok. 30 km od lotniska. Zakwaterowanie w hotelu Victoria Hoi An****lux (deluxe room) tuż przy pięknej piaszczystej plaży. Nocleg 
  
Dzień 6   Hoi An – Tra Que – Hoi An (B,L)
Po śniadaniu zwiedzanie pełnego kolorowych domków i malutkich restauracji miasteczka Hoi An, którego unikatowa starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Po południu wycieczka rowerowa do wioski Tra Que (przejazd trwa ok. 15 min). Możliwość podejrzenia życia Wietnamczyków na wsi. Okazja do nauki gotowania tradycyjnych wietnamskich potraw oraz wykorzystania przypraw w wietnamskiej kuchni. Na koniec degustacja stworzonych przez siebie dań.  Powrót do hotelu Victoria Hoi An****lux. Czas na odpoczynek. Nocleg
 

Dzień 7   Hoi An (B)
Czas wolny na odpoczynek i plażowanie w hotelu Victoria Hoi An****lux (deluxe room)
 

Dzień 8   Hoi An (B)
Czas wolny na odpoczynek i plażowanie w hotelu Victoria Hoi An****lux (deluxe room)
 

Dzień 9   Hoi An (B)
Czas wolny na odpoczynek i plażowanie w hotelu Victoria Hoi An****lux (deluxe room)
 

Dzień 10   Hoi An (B)
Czas wolny na odpoczynek i plażowanie w hotelu Victoria Hoi An****lux (deluxe room)
 

Dzień 11  Hoi An – Sajgon – Cu Chi - Sajgon (B)
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Da Nang i przelot do Sajgonu (8.00 – 9.10). Zwiedzanie miasta m.in. starej poczty, Katedry Notre Dame, Pałacu Zjednoczenia (z zewnątrz), Muzeum Pozostałości Wojny. Po południu przejazd do Cu chi, gdzie znajdują się tunele, w których ukrywali się żołnierze podczas wojny. Wieczorem powrót do Hanoi. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Duxton**** (deluxe room).
 

Dzień 12   Sajgon – Mekong Delta – Siem Reap (B,L)
Całodniowy wyjazd do Delty Mekongu: zwiedzanie miasteczka Ben Tre, rejs łodzią po kanałach Delty Mekongu. Przystanek u wietnamskich rodzin produkujących lokalne wyroby jak cegły, maty do spania. Lunch.  Na trasie również wioski Cai Son, Thanh Nhon, pola ryżowe, plantacje tutejszych roślin i warzyw. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Siem Reap w Kambodży (19.35 – 20.35). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Victoria Siem Reap**** (deluxe room).
 

Dzień 13    Świątynie Angkoru (B,L)
Wczesnym rankiem przejazd do największej świątyni świata – Angkor Wat, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zbudowana w XII wieku  świątynia dedykowana została hinduskiemu Bogu Wisznu. Wschód słońca na terenie Angkor Wat. Po południu przejazd do świątyni Ta Prohm – spowitej ogromnymi konarami figowca, gdzie kręcone sceny do filmu „Tomb Rider” z Anjeliną Jolie oraz kompleksu Angkor Thom ze słynną świątynią Bayon, na którą składa się 54 gigantycznych wież z 216 twarzami Awalokiteśwary, Tarasu Słoni i Tarasu Trędowatego Króla.   Wieczorem powrót do hotelu w Siem Reap.
 

Dzień 14  Jezioro Tonle Sap - Świątynie Angkoru (B)
Rano przejazd nad Jezioro Tonle Sap. Rejs po jeziorze w scenerii pływających wiosek. Możliwość podglądania typowego dnia rybaków i ludzi żyjących na wodzie. Następnie wizyta w wiosce Kampong Khleang. Lunch w lokalnym domostwie.   Po obiedzie zwiedzanie Świątyń z grupy Roluosa: Bakong, Preah Ko, Lolei. Wieczorem transfer do hotelu, a następnie na lotnisko.  Przelot do Hanoi, a następnie do Polski
 

Dzień 15  Przylot do Polski

Ceny od 3620 USD/osobę przy grupie 2-osobowej.

Cena zawiera:
zakwaterowanie jak wyżej
wyżywienie jak wyżej: B - śniadanie, L - obiad, D - kolacja
prywatne transfery i zwiedzanie z anglojęzycznym przewodnikiem
rejs dżonką po Zatoce Halong
przelowy wewnętrzne na trasie Hanoi - Danang - Sajgon - Siem Reap
ubezpieczenie AXA

Przeloty międzynarodowe płatne dodatkowo, ceny od ok. 4200 PLN/osobę


Wietnam+Kambodża wycieczka objazdowa 15 dni