Wietnam - Informacje ogólne

W Wietnamie proponujemy "szyte na miarę" wyjazdy objazdowe i objazdowo-pobytowe bazujące na najlepszych, sprawdzonych hotelach. Terminy i długość wyjazdów są dowolne, a program dopasowywany jest do oczekiwań klientów. Pobyt najlepiej rozpocząć w Hanoi (bezpośredni przelot PLL LOT z Warszawy), przemieszczając się powoli na południe kraju (Hoi An, Saigon, Delta Mekongu, Wyspa Phu Quoc) zatrzymując się na kilka dni w doskonałych resortach przy plaży. Warto także połączyć wyjazd z kilkudniowym pobytem w Kambodży zwiedzając słynne Świątynie Angkoru. Szczegółowe informacje o wyjazdach do Wietnamu:  tel. +4822 633-77-79


INFORMACJE O KRAJU
Wietnam leży w na Półwyspie Indochińskim w Azji Południowo-Wschodniej.  Graniczy z Chinami, Laosem i Kambodżą, a od wschodu oblewają go ciepłe wody Morza Południowochińskiego. 3/4 kraju zajmują góry ciągnące się łukiem długości 1400 km z najwyższym szczytem Fan Si Pan (3143 m n.p.m) w rejonie słynnej miejscowości Sapa.
Wietnam jest krajem wyjątkowo atrakcyjnym pod względem turystycznym o czym decydują zarówno bogate walory środowiska przyrodniczego, jak i liczne obiekty zabytkowe. Do najważniejszych atrakcji należy słynna na całym świecie zatoka Halong z tysiącem wapiennych formacji i jaskiń, Delta Mekongu, romantyczne miasteczko Hoi An  (UNESCO) oraz górska wioska Sapa z najokazalszymi terasami ryżowymi w tej części świata.
Wietnam to także doskonałe miejsce na odpoczynek na plaży.  Najpiękniejsze z nich znajdują się w centralnej części kraju – w okolicach Hoi An, Da Nang,  na poludniu:  Phan Thiet i Nha Trang oraz na dziewiczej wyspie Phu Quoc. Rozwojowi turystyki wypoczynkowej sprzyja doskonałe zaplecze turystyczne z luksusowymi hotelami i serwisem hotelowym uważanym za jeden z najlepszych na świecie.

Wietnam informacje ogólne łódka