Val di Sole

WŁOCHY, DOLOMITY

Słynna Dolina Słońca czyli Val di Sole leży w zachodniej części Trydentu, pomiędzy jeziorem Garda i Południowym Tyrolem. Otoczona jednym z najsłynniejszych masywów górskich obszaru alpejskiego, Dolomitami Brenta, masywem Adamello - Presanella oraz masywem Ortler - Cevedal, jest największym w zachodnim Trydencie regionem narciarskim, a zarazem jednym z bardziej znanych w Europie.
W Val di Sole panują wyjątkowe warunki klimatyczne, a nazwa doliny wcale nie jest przypadkowa. Bardzo duża ilość słonecznych dni w roku (w sezonie zimowym na 10 dni przypada 8 słonecznych), a przy tym wyjątkowo obfite opady śniegu sprawiają, że Val di Sole jest naprawdę doskonałym miejscem na spędzenie zimowych wakacji. W obrębie doliny leżą takie znane ośrodki narciarskie jak Folgarida i Marilleva, posiadające bezpośrednie połączenie z trasami słynnej Madonny di Campiglio. U wylotu doliny położony jest teren narciarski wokół miejscowości Pejo specjalnie polecany dla rodzin z dziećmi, a powyżej - ośrodek Passo Tonale, połączony z całorocznym terenem narciarskim na lodowcu Presena.

Karnet Superskirama Adamello Brenta to blisko 300 km tras narciarskich, łączących miejscowości: Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio, Passo Tonale, lodowiec Presena, Ponte di Legno, Pinzolo, Pejo, Monte Bondone, Paganella i Folgaria-Lavarone.

W Val di Sole wszystko kręci się dookoła sportu. W czasie, w którym nie jeździ się na nartach, można założyć łyżwy, pograć w tenisa, wybrać się na konną przejażdżkę, czy polatać paralotnią. Istniej± też doskonałe
warunki do uprawiania ski-alpinizmu (szczyty Gruppo Cevedale i masywu Presanella), wspinaczki po zamarzniętych wodospadach (Val di Rabbi), czy narciarstwa biegowego.

Miłośnicy kąpieli termalnych i odnowy biologicznej koniecznie powinni wybrać się do miejscowości Pejo.

Szczegółowe informacje i rezerwacja : 22 633-77-79

mapa tras narciarskich Val di Sole, superskirama mapa