Burj Al Arab *****+
DUBAJ, ZEA
 

Ze względu na niezwykłą konstrukcję Burj Al. Arab jest najsłynniejszym hotelem w Emiratach Arabskich, a jednocześnie wizytówką Dubaju. Budynek przypomina ogromny biały żagiel, który nocą mieni się wieloma kolorami tęczy. Hotel zbudowany został, jako pierwszy na świecie, na sztucznie utworzonej wyspie, czym zyskał sławę. Budynek mierzy 321m wysokości i jest jednym z najwyższych hoteli na świecie. W jego murach przebywały takie osobistości jak Naomi Campbell, David i Victoria Beckham, Andre Agassi czy Linda Evangelista. Oficjalne otwarcie miało miejsce w 1999 roku. Hotel słynie z niezwykle  luksusowych wnętrz i nowoczesnych rozwiązań, konstruktorzy mogą pochwalić się najwyższym, mierzącym 180m atrium, niezwykłymi, zdobionymi 24-karatowym złotem kolumnami, bajeczną fontanną tryskającą na wysokość 42-metrów. Położony jest w dzielnicy Jumeirah, w pobliżu należącego do sieci hotelowej parku wodnego  Wild Wadi,  obecnie drugiego co do wielkości w Emiratach. Hotel dysponuje 202 pokojami o powierzchni od 170m2 do 780 m2. Transfer z lotniska ok. 30 min.  


One bedroom Deluxe Suite: z widokiem na zatokę, pow. 170m2, dwupoziomowe. Parter: salon wypoczynkowy, jadalnia 4-os., bar, łazienka. Piętro: garderoba, sypialnia, łazienka z jaccuzi. 
 
Two bedroom Deluxe Suite: z widokiem na zatokę, pow. 335m2, dwupoziomowe.
Parter: salon wypoczynkowy, jadalnia 6-os., kuchnia, pomieszczenie buirowe,   bar, łazienka. Piętro: 2 sypialnie, 2 łazienki.
 

Do dyspozycji: 7 barów i restauracji, centrum konferencyjne na 27-piętrze z panoramicznym widokiem, sala balowa, centrum SPA z  salą fitness, gabinetami masażu, salą do uprawiania aerobiku, biblioteka, sklepy, wodny park rozrywki Wild Wadi, kompleks basenów Jumeirah Beach, lądowisko dla helikopterów.

Sporty:  tenis ziemny, squash, nurkowanie (centrum PADI 5*), snorkeling,  połowy dalekomorskie, narty wodne, jachty, łodzie motorowe, katamarany, kajaki, wake boarding, banana boating, golf.

Rezerwacja i szczegółowe informacje : 22 633-77-79

Emiraty Arabskie hotel Burj Al Arab, Dubaj