ZEA - Informacje ogólne

Zjednoczone Emiraty Arabskie  to państwo arabskie na Bliskim Wschodzie, położone nad Zatoką Perską i Omańską, składające się z siedmiu Emiratów : Abu Zabi, Dubaj, Szadża, Ajman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra. Graniczy z  Arabią Saudyjską, Katarem i Omanem.

Niskie ceny towarów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, brak podatków i cła oraz nowoczesna infrastruktura hotelowa i sportowa, przyciągają turystów zagranicznych i handlowców głównie z Japonii, USA, Niemiec oraz z krajów arabskich, a w ostatnich latach również z Federacji Rosyjskiej. Zjednoczone Emiraty Arabskie a w szczególności Dubaj - centrum Handlowe kraju i jednocześnie największy port transportowy posiada bardzo luksusową infrastrukturę hotelową i piekne plaże.

Turyści znajdują tu tradycyjną arabską gościnność, nowoczesność wplecioną w wielowiekową kulturę Islamu i możliwość przeżycia fascynującej przygody w niepowtarzalnym klimacie wschodu.

Zapaleni golfiarze odwiedzają ten kraj dla wspaniałych pół golfowych, amatorzy przygód wybierają się na safari i wyścigi wielbłądów, zapaleni narciarze zjeżdżają z piaszczystych stoków, a miłośnicy zakupów spędzają długie godziny targując się w słynnych dubajskich "sukach".
 

Emiraty, Dubaj informacje ogólne