Emiraty Arabskie - Wycieczki

Całodniowy rejs do fiordów regionu Musandam w Omanie

Wyjazd z hotelu rano, przejazd do Dibby, rejs tradycyjną łodzią arabską „dhow” do Omanu, po fiordach regionu Musandam z możliwością obejrzenia delfinów, kąpieli w wodach Oceanu (snorkeling), obiad na łodzi. Wieczorem powrót do Dibby i transfer do hotelu. 

Wyprawa na polów krabów
Wyjazd z hotelu po południu, przejazd do Umm Al Quwain, podwieczorek (przekąski, napój bezalkoholowy), wypływ w okolice Wysp Mangrowcowych  na połów krabów, powrót na kolację serwowaną w formie bufetu (kuchnia międzynarodowa), na deser możliwość skosztowania złowionych krabów. Wieczorem powrót do hotelu.
Uwaga! Należy zabrać stroje kąpielowe, ręcznik i klapki

Całodniowa wycieczka w góry Hajjar z piknikiem w górach, safari po pustyni i kolacją w oazie arabskiej

Przejazd do Hatta, zwiedzanie tradycyjnej wioski górskiej, przejazd w góry Hajjar, możliwość kąpieli w rzekach okresowych, piknik w górach (lunch boxy), po południu przejazd na pustynię, safari po pustyni, wizyta na farmie wielbłądów, zachód słońca, po zachodzie przejazd do tradycyjnej arabskiej oazy pustynnej, możliwość przejażdżki na wielbłądzie, malowanie henna, palenie fajki wodnej, kolacja w formie BBQ (bufet), pokaz tańca brzucha, napoje w cenie, napoje alkoholowe dodatkowo płatne. Wieczorem powrót do hotelu.
 

Całodniowa wycieczka na wschodnie wybrzeże Emiratów.

Przejazd obok Sharjah Cultural Monument, przez góry Hajjar na wschodnie wybrzeże, po drodze wizyta na Friday Market (rynek dywanów), przejazd przez wioski arabskie Masafi, Dibbę, wzdłuż wybrzeża, zwiedzanie najstarszego emirackiego meczetu Al Bidiyah Mosque, obiad w jednym z hoteli u wybrzeży Oceanu Indyjskiego, możliwość wypoczynku ma plaży (dla chętnych możliwość nurkowania za dopłata), zwiedzanie Fujairah, powrót do hotelu.
 

Całodniowa wycieczka do Al Ain

Wjazd na najwyższy szczyt Emiratów Jabel Hafeet, zwiedzanie muzeum w Al Ain, wizyta na rynku wielbłądów, zwiedzanie pałacu żony szejka Zayeda, obiad (w formie bufetu, napoje dodatkowo płatne). Późnym popołudniem powrót do hotelu.
 

Całodniowa wycieczka do Abu Dhabi

Przejazd promenadą, wizyta na rynku dywanów, przejazd obok największego meczetu Emiratów oraz drugiego w Emiratach 7* hotelu Emirates Palace, wizyta w tradycyjnej wiosce Heritage Village oraz warsztatach rzemieslniczych rekodziela kobiet, obiad (w formie bufetu, napoje dodatkowo płatne). Późnym popołudniem powrót do hotelu.
 

Rejs wzdłuż zatoki
Na pokładzie tradycyjnego, drewnianego statku z kolacją i muzyką na żywo. Romantyczna atmosfera podczas rejsu pozwala spędzić niezpomniane chwile. Łódź przemieszcza się po oświetlonej blaskiem księżyca zatoce, a na horyzoncie rozpościera się wspaniale iluminowane wybrzeże. Rejs trwa od 20.30 do 22.30.

 

Jeep safari
Wyjazd na pustynię będzie szczególną atrakcją dla miłośników jazdy jeepami. Cel stanowi tradycyjna wioska Beduinów, gdzie można odetchnąć spokojną i cichą atmosferą pustynnego wieczoru oraz spróbować przejażdżki na wielbłądach i osłach. Zwieńczenie wieczoru stanowi pokaz tańców regionalnych i tradycyjna kolacja barbecie.

 

Snow Park (2 godziny)
To największy na świecie park śnieżny. Na 3000 metrach kwadratowych znajdują się pagórki do zjeżdżania na sankach, tor bobslejowy, śnieżne jaskinie oraz wieża widokowa, z której można obserwować zbocza narciarskie. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą się wspaniale bawić lepiąc bałwana w czasie, gdy „z nieba” pada śnieg. 

 

Snow Ski Slope (2 godziny)
Prawdziwy śnieg, wyciągi krzesełkowe i stoki dla narciarzy i snowboardzistów to wyjątkowa, całoroczna atrakcja w tym pustynnym rejonie świata. Na 22500 metrach kwadratowych śnieżnej połaci znajduje się pięć stoków o różnym poziomie trudności, wysokości i nachyleniu. Najdłuższy stok ma 400 m długości i ponad 60 m różnicy poziomu.

Emiraty, Dubaj, wycieczki